Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimo nario šeimos žemėse pažeidimų nerasta

Iš didelio debesio – maža lietaus. Tai rodo Biržų aplinkosaugininkų atlikto tyrimo išvados.  Nustatyta, kad Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus šeimos ūkio žemėse pažeidimų nėra.

Kas supylė nelegalią užtvanką Rovėjos upėje, tikrintojams nustatyti nepavyko. O pakrantės apsauginė juosta, pasirodo, užpilta tam gavus leidimus.

Seimo nario žmona Birutė Rinkevičienė teigė, kad per upę suversti akmenys jau buvo tuomet, kai ji įsigijo žemę. Kitą galimą pažeidimą ji iš pradžių pripažino.

Buvo pradėtas tyrimas

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Biržų aplinkos apsaugos inspekcija liepos 23 dieną buvo pradėjusi skundo dėl Rovėjos upės užtvenkimo ir vagos gilinimo Ubiškių kaime, Parovėjos seniūnijoje, tyrimą.

Nustatyta, kad nurodytoje vietoje Rovėjos upėje skersai vagą yra įversta akmenų. Matyti, kad tai atlikta gana seniai.

Aplinkos apsaugos departamento prie aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos atstovė Eugenija Kubiliūtė informavo, kad tyrimo metu Rovėjos upės vagos keitimo ir gilinimo nenustatyta.

Tyrimo metu nustatytas ir kitas galimas pažeidimas – pakrantės apsauginės juostos užpylimas.

Redakcija jau seniau buvo gavusi netoli Rovėjos upės gyvenančių žmonių skundų, kad paskutinį dešimtmetį itin sumažėjusi upės tėkmė.

Kai kurie Braškių kaimo gyventojai atvirai kalbėjo apie tai, kad tėkmė sumažėjo po to, kai upė buvo užtvenkta.

Tiesa, aplinkosaugininkų apie tai iki šiol niekas nebuvo informavęs.

Toje vietoje, kur upėje susikaupia vanduo, į vandenį įleista vandens žarna, einanti iki siurblio. Toliau vanduo pumpuojamas į talpyklą ir į ūkininkės Birutės Rinkevičienės sodus.

Ūkis, kurio laistymui imamas upės vanduo, ne visuomet priklausė Seimo nario žmonai Birutei Rinkevičienei. Anksčiau jis buvo registruotas Viktoro Rinkevičiaus vardu.

Rašė pasiaiškinimą

Seimo nario žmona, ūkininkė Birutė Rinkevičienė sakė žinanti apie aplinkosaugininkų tyrimą. Tačiau, anot jos, kad nustatytas pažeidimas nėra rimtas.

„Į pakrantę atvežėme kelias priekabytes žemių ir jas išlyginome. Norėjome padaryti, kad būtų gražiau, o išėjo kaip visada“, - sakė B. Rinkevičienė.

Ūkininkė neslėpė artimiausiu metu aplinkosaugininkams rašysianti pasiaiškinimą. Kalbėdama su korespondente ji manė, kad turės sumokėti ir baudą bei atstatyti pakrantę tokią, kokia ji anksčiau buvo.

Pasak B. Rinkevičienės, akmenys skersai upės buvo suversti jau tuomet, kai jie įsigijo žemę.

Upės vandeniu laistyti sodą ūkininkė sakė turinti leidimą, tad jokio pažeidimo nedaranti.

Pažeidimai nenustatyti

Aplinkos apsaugos departamentui baigus tyrimą, gavus dokumentus ir paaiškinimus, padaryta išvada, kad pažeidimų nėra.

„Tiriant minėtą skundą Ūbiškių ir Pitiškių kamuose nenustatyta, kas bandė užtvenkti Rovėjos upę prieš daugelį metų. Taip pat pagal surinktą medžiagą nustatyta, kad upė jau buvo sąlyginai užtvenkta iki dabartiniam savininkui įsigyjant toje vietovėje žemės sklypą“, - teigiama Aplinkos apsaugos departamento Administravimo skyriaus vyriausios specialistės Ievos Krikštopaitytės atsiųstame pranešime.

Rovėjos upelio kranto linijos keitimo ir vagos gilinimo aplinkosaugininkai nenustatė.

Pakrantės priešerozinio tvarkymo darbai buvo suderinti dar 2004 metais su Biržų rajono melioratoriais, Biržų rajono agentūra ir kitomis institucijomis.

Aplinkosaugininkų teigimu, vandens ėmimui iš upės iki 10 kubinių metrų leidimas nereikalingas. Siurblinės įrengimui dar 2003 metais išduotas Biržų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus leidimas.

„Išvada – pažeidimai nenustatyti, todėl poveikio priemonės taikomos nebus“, - teigiama aplinkosaugininkų pateiktoje informacijoje.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video