Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seime rengs diskusiją apie kyšininkavimą: pasigenda aiškesnių politinių sprendimų

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija Seime rengia diskusiją „Kada nebeduosime kyšių Lietuvos sveikatos sistemoje?“. Kas mėnesį daugiau nei dešimčiai tūkstančių vėžiu sergančių pacientų padedanti organizacija sako pasigendanti aiškių politinių sprendimų kovojant su kyšininkavimu sveikatos apsaugos įstaigose.

Tai esą ypač opi problema vėžiu sergantiems žmonėms, kurie, pasak Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos vadovo, išgirdę diagnozę įkeičia butus, parduoda automobilius, nes gydymas – itin brangus, o viltį beprarandantys pacientai neretai ryžtasi medikams duoti kyšius.

Su neskaidrumu kovojančios organizacijos „Transparency International“ skyriaus Lietuvoje vadovas Sergejus Muravjovas sako, kad sveikatos apsaugos sistema yra terpė, kurioje Lietuvoje kyšių duodama daugiausia, o situacija visoje Europos Sąjungoje blogesnė tik Rumunijoje.

„Akivaizdu, kad kyšininkavimas sveikatos apsaugoje vis dar problema. Smagu, kad vis mažiau pacientų  duoda kyšį, bet pasigendu tinkamo dėmesio iš Sveikatos apsaugos ministerijos, stambiausių gydymo įstaigų. Norėčiau, kad šios institucijos ir politikai skirtų daugiau pastangų spręsti problemą, nes akivaizdu, kad tai – paslaugos brokas, tai yra tai, ko neturėtume turėti ES valstybėje 2018-aisiais metais.

Aišku, žmonės, kurie duoda kyšį, dažnai mano, kad visa valstybė tokia pati – korumpuota ir negali tikėtis skaidraus veikimo iš politikų ar įstaigų vadovų, jie projektuoja savo patirtį į kitas veiklas. Jei susitvarkytume su kyšininkavimu, visuomenė jaustųsi saugiau, kad gali pasikliauti gydymo įstaigų vadovais labiau nei anksčiau“, – sako S. Muravjovas.

Rekomenduojami video