Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seime diskutuojama, kur ūkininkams dėti pakuočių atliekas

Žemės ūkio ministerijai priekaištaujant, kad ūkininkai nebeturi vietos sandėliuoti pakuočių atliekų, Aplinkos ministerija tikina, kad netrukus ras tokių atliekų tvarkytojus.

Pasak žemės ūkio ministro patarėjos Giedrės Pupšytės, šalies ūkininkų sandėliai užversti pakuočių atliekomis. „Ūkininkai nebeturi vietos sandėliuoti atliekas, nes pardavėjai jų nepriima“, – Seimo Kaimo reikalų komitete šią savaitę teigė G. Pupšytė.

Komiteto narys konservatorius Kazys Starkevičius piktinosi, kad susitarus su tvarkytoju, po kiek laiko atliekų jis jau nebepriima. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos vadovas Jonas Sviderskis nurodė, kad tvarkytojai ūkininkų pakuočių atliekų kratosi, nes jos esą užterštos: „Nes nešvari, žolėta ir plėvelės nepriima.“ Anot G. Pupšytės, reikia sudaryti sąrašą tvarkytojų, į kuriuos kreiptųsi ūkininkai: „Kad jiems nereikėtų patiems ieškoti tokių įmonių“. Ministerijos atstovės teigimu, pakuotes parduodančius prekybininkus reikia įpareigoti rūpintis ir tokių atliekų sutvarkymu.

  „Prekybininkai, parduodantys šienainio plėvelę, tinklelius ir kitą produkciją, kuri vėliau tampa pakuočių atliekomis, turi būti įpareigoti priimti jas iš ūkininkų“, – siūlo žemės ūkio ministro patarėja. Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agnė Bagočiutė pranešė, kad su visais Lietuvoje veikiančiais 29 žemės ūkio atliekų tvarkytojais aiškinamasi jų galimybes rinkti ir tvarkyti pakuočių atliekas, pavyzdžiui, šienainio plėvelę, tinklelius ir kitas.

Pasak A. Bagočiutės, dabar ūkininkai patys turi tvarkyti atliekas arba sudaryti sutartis su tvarkytojais ir jiems tokias atliekas atiduoti.

Rekomenduojami video