Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas pritarė Žemės paėmimo įstatymo pakeitimams

Antradienį Seimas pritarė Žemės paėmimo įstatymo pakeitimams, kuriais siūloma numatyti galimybę žemės savininko pageidavimu visuomenės poreikiams paimti daugiau žemės, nei reikia ypatingos valstybinės svarbos projektui įgyvendinti, jeigu tenkinamos įstatyme nustatytos sąlygos.

Už pakeitimus balsavo 113, prieš 1, susilaikė 8 Seimo nariai.

„Projektas geras, jis tikriausiai iš praktikos parodė valstybės kompensavimo metodiką, kad ji nėra tobula, kai visuomenės poreikiams paimamas turtas. Iš principo projektas tikrai atitinka sąžiningo kompensavimo būdus, bet jį dar reikėtų truputį patobulinti”, – antradienį Seime pritardamas įstatymo pakeitimams teigė Lietuvos regionų frakcijos narys Andrius Palionis.

Jam antrino ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Kęstutis Masiulis. Jo manymu, Žemės paėmimo įstatymo pakeitimai yra svarbūs geopolitine prasme.

„Mes matome, kaip svarbu turėti labai patikimą, gerą susisiekimą su Vakarais dėl karo Ukrainoje, kad esant reikalui būtų galima pervežti vienokius ar kitokius krovinius”, – sakė K. Masiulis.

Įstatymo pakeitimus palaikė ir konservatorius Andrius Kupčinskas. Jis aiškina, kad šis projektas yra labai laiku ir vietoje, ypač dėl to, kad gyventojams nereikės mokėti gyventojų pajamų mokesčio, kai valstybė ims žemę svarbiems projektams.

„Labai palaikau šį projektą ir tikiu, kad kituose projektuose, ne tik transeuropiniuose, bet ir kituose svarbiuose infrastruktūros įrengimo projektuose darbai galėtų gerokai paspartėti, juo labiau kad žemės paėmimas eitų lygiagrečiai su projektavimu ir statybos darbų projektu“, – teigė A. Kupčinskas.

Projekte numatoma papildyti komunikacijos su asmenimis dėl žemės paėmimo visuomenės poreikiams, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus, būdus ir nustatyti, kad institucijų pranešimai ir informacija žemės savininkams ir kitiems naudotojams, susiję su žemės paėmimu visuomenės poreikiams, siunčiami per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo, naudojant pašto tinklą, informacinę sistemą.

Žemės paėmimo įstatymo pakeitimo bei lydimaisiais projektais siekiama sudaryti galimybę ypatingos valstybinės svarbos projektams įgyvendinti skirtų žemės paėmimo visuomenės poreikiams bei projektavimo etapų veiklas atlikti ne nuosekliai, o paraleliai, t. y. sudaryti galimybę projektavimą ir statybinius tyrimus atlikti Vyriausybei priėmus nutarimą patvirtinti ypatingos valstybinės svarbos projekto specialųjį planą ir pradėti žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūrą.

Rekomenduojami video