Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas priėmė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymą

Seimas priėmė Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymą, kuriame nustatyti ūkinės ar kitokios veiklos apribojimai. Šis įstatymas aiškiau reglamentuoja specialiųjų žemės naudojimo sąlygų turinį ir nuostatas, susijusias su šių sąlygų taikymu įstatyme nurodytose teritorijose. Įstatymas priimtas už balsavus 97, nė vienam nebuvus prieš, susilaikius 5 Seimo nariams.

„Tai yra labai seniai lauktas projektas. Atlikti šiuos pakeitimus mus įpareigojo 2013 metais priimta direktyva. Dirbdami Aplinkos apsaugos komitete kartu su Aplinkos ministerijos specialistais pabandėme koncentruoti ir maksimaliai sumažinti ir išspręsti tas problemas, kurios buvo žmonių kasdienybė. Kviečiu palaikyti ir judėkime į priekį įgyvendinant šiuos sprendimus“, - pritarti projektui ragino aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.

Dabar galiojantis teisinis reguliavimas, įtvirtintas Žemės įstatyme, nurodo dvejopą specialiųjų žemės naudojimo sąlygų nustatymą - tiek įstatymais, tiek Vyriausybės nutarimais. Skirtinguose teisės aktuose nustatytas specialiųjų žemės naudojimo sąlygų turinys skiriasi.

Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymu viename teisės akte nustatomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos. Taip pat nurodomos teritorijos, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, bei kada turi būti gautas žemės savininko, valstybinės ar savivaldybės žemės patikėtinio sutikimas ir atvejus, kada jis neprivalomas.

Rekomenduojami video