Seimas priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris uždraudžia visų formų smurtą prieš vaikus.
Už įstatymą vienbalsiai balsavo 116 Seimo narių.
Įstatymu apibrėžiamas visų formų smurtas: fizinis, emocinis, seksualinis ir nepriežiūra. Šį įstatymą parėmė daugiau kaip 20 tūkst. peticiją pasirašiusių asmenų.
Seimas taip pat po pateikimo pritarė septynių įstatymų paketui, kuriuo reglamentuojami vaiko teisių apsaugos klausimai. Už balsavo 96 Seimo nariai, susilaikė vienintelis Petras Gražulis.
Įstatymų paketą pristačiusi parlamentarė "valstiečių-žaliųjų" frakcijos Seime narė Dovilė Šakalienė teigė, kad siūlymais reglamentuojami pagalbos teikimo vaikui ir šeimai klausimai.
"Įstatymu yra siekiama iš esmės sutvarkyti vaiko teisių apsaugos įgyvendinimo sistemą, (...) tai yra vaiko teisių apsaugos ir gyvendinimo sistema, kuri suteikia vaikui reikalingą pagalbą, (...) ir užtikrinama kiekvienam vaikui, kaip savarankiškam teisės subjektui, ypatinga šeimos ir valstybės apsauga, siekiama nustatyti vaiko teisių apsaugos užtikrinimo principus, pagrindines vaiko teises ir laisves, vaiko apsaugą nuo žalingos socialinės aplinkos, pagrindines vaiko atstovų, pagal įstatymą, teises ir pareigas, vaiko teisių apsaugą užtikrinančių institucijų veiklos pagrindus", - vardijo D. Šakalienė.
Pasak jos, įstatymo pakeitimais siūloma nustatyti, kad vaiko paėmimas iš šeimos, kai tai bus neišvengiama, pirmiausia, turi būti grindžiamas prevenciniu darbu su vaiku ir šeima, ir tik jam pasibaigus būtų svarstomas klausimas dėl vaiko paėmimo tikslingumo.
"O nusprendus vaiką paimti, tai atliekama tik gavus teismo leidimą. Visa vaiko teisių apsauga toli gražu nėra orientuota į tai, kad mes kuo daugiau vaikų paimtume iš šeimų, atvirkščiai, kad kuo mažiau vaikų reikėtų paimti iš šeimų", - kalbėjo D. Šakalienė.