Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šeimas piknikui subūrė narcizų šlaitas

Ketvirtus metus iš eilės Gargždų miesto bendruomenės organizuotas šeimų piknikas tarp narcizų tampa vis populiaresnis. Sekmadienį – Motinos dieną – čia liejosi dainos ir skardus vaikų juokas. O visų žvilgsnius šildė žydinti narcizų pieva. Kaip ir kasmet už gausybę nemokamų pramogų žmonės raginti paaukoti narcizų svogūnėliams, kad jų žydėjimas vis labiau plistų.

Gargždų miesto bendruomenės narės Roma Litvinaitė ir Sandra Mažeikė džiaugiasi, kad į pikniką atvykusias šeimas galėjo pradžiuginti klounų teatro „Dulidu“ pasirodymu, mažojo cirko spektakliu „Profesorius ir blusa“. Aktoriai iš Klaipėdos lėlių teatro taip pat nepaliko abejingų. O kur dar žirgu kinkyta karieta, tatuiruotės, piešiniai ant veidukų, „Emigus“ dalijami balionai – tik spėk linksmintis.

„Ankstesniais metais šventė buvo rengiama bendruomenės narių, bendraminčių entuziazmu. Šiais metais dalis pramogų buvo finansuojama iš bendruomenės parengto projekto lėšų. Nuo pat pradžių mūsų tikslas buvo atkreipti žmonių dėmesį į mūsų parką, į čia sodinamą narcizų pievą. Pirmaisiais metais narcizų svogūnėliams reikalingas lėšas rinkome iš bendruomenės narių, kai kuriose įstaigose, kavinėse prašėme aukoti tam skirtose dėžutėse. Tačiau vėliau nusprendėme, jog būtent šventė yra pats tinkamiausias būdas sudominti gyventojus“, – dėstė R. Litvinaitė. Anot jos, pirmaisiais metais buvo surinkta tik 60 Eur, o šiemet – 321,74 Eur. Maždaug tokia pati suma buvo ir antraisiais bei trečiaisiais pikniko rengimo metais.

Šiemet Gargždų miesto parke žydėjo, o kai kurie ir tebežydi, per 56 tūkst. narcizų. Dėl to ne tik rajono gyventojai, bet ir klaipėdiškiai, svečiai iš kitų aplinkinių rajonų vis dažniau nusprendžia užsukti Gargždų miesto parkan ir pamatyti žydinčių narcizų įstabų reginį.

Pasak R. Litvinaitės, svarbiausia, kad gyventojai suprastų, jog patys esame atsakingi už savo aplinką: „Jei norime švaraus ir žydinčio parko, tai prisidėkime kas kaip gali. Galbūt kažkas padės darbu, dalyvaus narcizų sodinimo akcijoje, parko tvarkymo talkose, o kažkas galbūt prisidės finansiškai.“

Agnė ADOMAITĖ

banga,logo

Rekomenduojami video