Pasibaigus kadencijai Seimą paliekantys parlamentarai, ketvirtadienį susirinkę į paskutinę posėdžių dieną, neslepia, kad bus šiek tiek liūdna, pasiilgs parlamentinio darbo, tačiau jau kuria naujus planus ateičiai.
Ketvirtadienį žurnalistų kalbinti politikai taip pat juokavo, kad žada atšvęsti tokias gyvenimo permainas, kol į valdžią atėję "valstiečiai" dar neuždraudė alkoholio Lietuvoje.
2008 ir 2012 metais kaip vyriausia Seimo narė pirmininkavusi pirmiesiems Seimo posėdžiams Vida Marija Čigriejienė šias funkcijas "perleis" vyriausiam naujos kadencijos Seimo nariui - 75 metų Juozui Imbrasui. Kaip numatyta Konstitucijoje, jis pradės pirmąjį išrinkto naujo Seimo posėdį.
Seimą paliekanti parlamentarė sako, kad buvo daug gerų dienų, buvo ir niūresnių dienų, kaip ir kiekviename darbe. "Esu optimistė, žiūriu į priekį, viskas turi pradžią ir pabaigą, vieni laimi, kiti pralaimi. Gyvenimas tuo nesibaigia ir, aš manau, nugyvensiu dar gražų gyvenimą ateityje", - svarstė V. M. Čigriejienė.
Jos vertinimu, Seimo darbe pritrūko tvarkos. "Truputį tvarkos posėdžiuose tikrai reikia", - būsimajam Seimui patarė politikė.
Seimo narė Dalia Teišerskytė sako, kad parlamente buvo padaryta labai daug gražių, sėkmingų darbų, pavyzdžiui, Bibliotekų metų paskelbimas. Ji sako, kad reikės priprasti prie kito gyvenimo etapo, kai nereikės skubėti, bėgti, bus laiko labiau savimi pasirūpinti. "Pasiilgsiu gerų, labai išmintingų žmonių, kurie buvo 16 metų šalia, pasiilgsiu to keliavimo per Lietuvą, pasiilgsiu savo gerų darbų. Daugiau dėmesio galėsiu skirti rašymui", - sakė D. Teišerskytė.
Politikė sakė parengusi 3 rankraščius: mėnesio pabaigoje turėtų pasirodyti jos eilėraščių rinkinys, yra paruoštas novelių rinkinys ir didžiulė knyga apie darbą Seime.
Seimo narys Andrius Mazuronis sako, kad "yra kaip yra, reikia priimti rinkėjų sprendimą". "Sprendimas aiškus - spyris į užpakalį. Nuleidi galvą, prisiimi atsakomybę, pripažįsti padarytas klaidas, vėl pakeli galvą ir spyrio kryptimi vėl judi į priekį", - filosofiškai svarstė į naują Seimą nepatekęs politikas.
Jis juokavo, kad, kol "valstiečiai" dar neuždraudė alkoholio visoje Lietuvoje, gal ir nueis kokio bokalo išgerti. "Nesu viešas asmuo, manau, vakaras bus geras. Daug kas keisis gyvenime", - sakė jis.
A. Mazuronio teigimu, parlamentaro darbas jam teikė malonumą, kvalifikaciją, patirties, žinių, darbas buvo nuolat kintantis, įdomus.
Parlamentaras sakė, kad per pastaruosius metus jis išmoko vokiečių kalbos nuo visiško nulio. "(...) vokiečių kalbą aš dabar traktuoju kaip savo antrąją meilę po Kosto Smorigino dainų ir muzikos. Labai tikiuosi, kad būsimoje veikloje man pavyks "santykius" su ta mano antrąja meile išlaikyti", - svarstė A. Mazuronis.
Linksmai nusiteikęs žodžio kišenėje neieškantis Bronius Bradauskas kadencijos pabaigą žadėjo ir "atšvęsti, jeigu paklius". Politikas sakė turįs ateityje daug veiklos. "Visų pirma, yra draudimo kompanija, yra žuvininkystės ūkis, yra turizmo firma, yra ir daržas, ir sodas. Bus ką veikti tikrai, tiktai duok man, Dieve, sveikatos", - žurnalistams sakė politikas.
Ketvirtadienis yra paskutinė kadenciją baigiančio Seimo plenarinių posėdžių diena. Rytiniame posėdyje parlamentarai priiminėjo įstatymus, o vakarinis posėdis bus iškilmingas, jis bus surengtas Seimo Kovo 11-osios salėje.
Per ketverius metus nuveiktus darbus savo kalbose įvertins Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, pasisakys frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės atstovai.
Sugiedoję himną, parlamentarai užbaigs kadenciją.
Iš 141 dabar kadenciją baigiančio Seimo nario perrinkti 59
parlamentarai.
Pirmasis naujo Seimo posėdis numatytas lapkričio 14 d.
Vidutinis išrinkto Seimo nario amžius - 51,5 metų, taigi naujas
Seimas yra metais jaunesnis. 2012 m. Seimo narių vidutinis amžius buvo 52,8 metų.
Į Seimą išrinkta 111 vyrų ir 30 moterų. Palyginti su 2012 m., moterų skaičius Seime sumažėjo trimis.
Daugiausiai vietų naujame Seime turės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 54 mandatus. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai turės 31, Lietuvos socialdemokratų partija - 17, Liberalų sąjūdis - 14, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškųjų šeimų sąjunga ir partija "Tvarka ir teisingumas" - po 8 mandatus. Darbo partijai atiteko 2 mandatai, o politinei partijai "Lietuvos sąrašas", Lietuvos žaliųjų partijai ir Lietuvos centro partijai - po 1 mandatą. Dar keturi Seimo nariai išsikėlė patys.
Valdančiąją koaliciją sudarys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) bei Socialdemokratų partija.