Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savivaldybių viliojami specialistai mieliau renkasi likti dirbti didmiesčiuose

Lietuvos savivaldybės daugiau nei dešimtmetį remia mažesnių miestelių moksleivius, kurie vyksta mokytis į didmiesčių universitetus.

Mainais į stipendijas, studentai baigę mokslus turi grįžti dirbti į savivaldybę, kuri jį parėmė. Tačiau tai darančių itin nedaug – studentai mieliau renkasi likti dirbti didmiesčiuose ir savivaldybių suteiktą paramą grąžinti.

Savivaldybių investicija į būsimus specialistus dažnai neatsiperka ir dėl to, kad net grįžę studentai pasirenka dirbti ne valstybės įstaigose, o didesnes algas siūlančiose privačiose įmonėse.

Tarp specialistų, kurių regionuose trūksta labiausiai, yra mokytojai. Jaunųjų pedagogų į mokyklas kasmet ateina apie 70, o karjeras baigia dešimt kartų tiek – net 700. Net 16 savivaldybių į jas sugrįžusiems mokytojams padengia būsto, kelionės į darbą, persikėlimo išlaidas. 40 savivaldybių nurodė, kad jose gyvenančios jaunos mokytojų šeimos gali pasinaudoti pirmojo būsto įsigijimui skirta subsidija. Švietimo ir mokslo ministerija viliasi, kad šios priemonės paskatins jaunus mokytojus didmiesčius iškeisti į miestelius.

Rekomenduojami video