Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savivaldybės klerkai išgąsdino Sodeliškio daugiabučio gyventoją

Yra garbaus amžiaus žmonių, kuriems nė motais policijos patarimai neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų, nepasitikėti įvairiais skambintojais, stebėti aplinką, įsidėmėti įtartinus žmones ir automobilius. Tačiau kai kurie gyventojai tokių nurodymų laikosi skrupulingai. Natūralu: šiais laikais niekas tavęs taip neapsaugos, kaip paties atsakingumas bei atidumas.

Yra garbaus amžiaus žmonių, kuriems nė motais policijos patarimai neįsileisti į namus nepažįstamų asmenų, nepasitikėti įvairiais skambintojais, stebėti aplinką, įsidėmėti įtartinus žmones ir automobilius. Tačiau kai kurie gyventojai tokių nurodymų laikosi skrupulingai. Natūralu: šiais laikais niekas tavęs taip neapsaugos, kaip paties atsakingumas bei atidumas.

Praėjusį pirmadienį Sodeliškio kaimo garbaus amžiaus gyventoja pamatė prie daugiabučio namo, kuriame gyvena, sustojusį tamsų automobilį. Prie namo atėjo du žmonės – vyras ir moteris. Senolė, buvusi mokytoja, įsidėmėjo, kad vyras buvo tamsių plaukų, o moteris – šviesi ir ilgomis juodomis,  tarsi priklijuotomis blakstienomis.

Pora, rodos, lyg ir norėjo užeiti į namą. Tačiau prie pensininkės pašto dėžutės skraidė vapsvos, tad atvykusieji, greičiausiai išsigandę šių vabzdžių, į vidų nėjo.

Atvykėlių moteris klausė, ko šie atvažiavo. Jie, pasak senolės, nieko nepaaiškino. Moteris klausė, gal jie atvyko dėl asbesto keitimo programos, nes kaimuose keičiami seni šiferio stogai į naujus. O gal dėl namo renovacijos? Tačiau pora tai neigė ir ėmė klausinėti, ar šis namas senas, kiek jame gyventojų ir pan.

Apžiūrėję daugiabutį ir jį nufotografavę, atvykėliai išvažiavo.

Daugiabučio namo gyventojai kilo klausimų, kas jie tokie, nes pora neprisistatė. Ar tai negalėjo būti kokie sukčiai, apžiūrintys aplinką, o po to bandantys gvieštis svetimą turtą?

Buvusi mokytoja savo abejonėmis pasidalijo su seniūnijos darbuotojais, „Šiaurės rytų“ redakcija. Šių eilučių autorė pabandė išsiaiškinti, kas vis tik lankėsi ir apžiūrinėjo kaime esantį daugiabutį.

Pačeriaukštės seniūnijos darbuotojai sakė girdėję apie šį nežinomų asmenų vizitą Sodeliškyje, tačiau kas jie tokie ir iš kur, sakė nežinantys.

Klaustas ir Biržų rajono meras Vytas Jareckas, ar kas nors iš savivaldybės galėjo lankytis Sodeliškio kaime. Jis pagalvojo, kad tai galėjo būti žmonės iš Viešosios tvarkos skyriaus.

„Gasiūnienė šviesi, o jos blakstienos ar priklijuotos, nežinau“,- svarstė meras.

Tačiau Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas sakė, kad jo darbuotojai Sodeliškyje nesilankė.

Tiesą atskleisti padėjo Statybos ir infrastruktūros skyriaus vedėjas Giedrius Neviera. Jis nutarė, kad Sodeliškyje galėjo lankytis už daugiabučių namų administravimą atsakinga Ernesta Čebienė ir Renatas Juozėnas. Jie kaip tik pirmadienį buvo išvykę į Nemunėlio Radviliškį.

Skyriaus vyriausioji specialistė E.Čebienė patvirtino pirmadienį buvusi Sodeliškyje.

„Mes į kiemą atvažiavome su savivaldybės mašina. Ant jos yra logotipas. Kalbėjomės su gyventoja. Tiesa, jai savo pažymėjimo neparodėme. Bet sakiau, kad esame iš savivaldybės. Dar kalbėjome, ar daug žmonių gyvena, ar namą prižiūri. Gal ji gerai neišgirdo ir nebepaklausė, iš kur mes“,- svarstė savivaldybės darbuotoja.

Pašnekovės nestebina, kad kaimo žmonės su įtarimu žiūri į atvykėlius. Tad po šio nutikimo ji  žadėjo ateityje dar aiškiau prisistatyti žmonėms, su kuriais bendrauja.

Kai buvo parengta publikacija spaudai, į redakciją paskambinusi senolė pranešė, kad ji taip pat išsiaiškinusi, kad Sodeliškyje lankėsi ne sukčiai, o savivaldybės darbuotojai.

 

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video