Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savanoriai kviečiami prisijungti prie Lietuvoje žiemojančių vandens paukščių apskaitos

Šį savaitgalį, sausio 13-15 dienomis Lietuvoje vyks žiemojančių vandens paukščių apskaita. Ornitologai kviečia prie jos prisijungti ir taip padėti surinkti informaciją apie šiuo metu mūsų šalyje žiemojančius sparnuočius. Šie duomenys leidžia įvertinti jų rūšinius ir gausos pasikeitimus.

Apskaitas galima vykdyti ir sausio 9 – 21 dienomis, tačiau siekiant gauti tikslesnius duomenis, ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse ar kitose apskaitose dalyvaujančiose šalyse, pagal tarptautinį susitarimą, apskaitos vykdomos trečią sausio savaitgalį.

Žiemojančių vandens paukščių apskaitos Lietuvoje vykdomos kasmet nuo 2010 m., jas organizuoja Lietuvos ornitologų draugija. Organizatoriai tikisi, kad ir šiemet prie apskaitų prisijungs didelis savanorių būrys.

Daugelis žmonių pažįsta gausiausias žiemojančias vandens paukščių rūšis: gulbę nebylę, didžiąją antį, didįjį dančiasnapį ir kitus. Todėl kiekvieno Lietuvos piliečio indėlis tampa svarbus ir jo duomenys yra nepaprastai vertingi.

Apskaitų metu skaičiuojami ne tik minėti tipiški vandens paukščiai, bet ir vandenyje žvejojantys tulžiai, garniai, medžiojantys jūriniai ereliai.

Kasmet apskaitose dalyvauja daugiau kaip 80 paukščių stebėtojų, apskaitose talkina saugomų teritorijų direkcijos. Siekiant suskaičiuoti žiemojančius vandens paukščius kuo platesnėje šalies teritorijoje ir optimaliai paskirstyti apskaitų teritorijas dalyviams, registracija būtina!

Apskaitų stebėtojus registruoja ir duomenis renka Laimonas Šniaukšta. Stebėtojus prašome registruotis elektroniniu paštu lsniauksta@gmail.com arba telefonu 8 686 21857 iki sausio 13 d.

Daugiau informacijos rasite Lietuvos ornitologų draugijos interneto svetainėje. 

Parengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informaciją

Rekomenduojami video