Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savaitgalį trijose rajono seniūnijose liepsnojo pernykštė žolė

Kėdainiuose praėjusį savaitgalį prasidėjo pernykštės žolės deginimo sezonas. Gaisrus atvirose teritorijoje ugniagesiai jau gesino tris kartus – Pelėdnagių, Surviliškio ir Josvainių seniūnijose. Ugniagesiai sako, kad tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro itin didelių nuostolių gamtai.

Patį vidurdienį

Penktadienį Kėdainių rajono Surviliškio miestelio Kalno gatvėje išdegė 10 arų sausos pernykštės žolės.

Pranešimas apie gaisrą gautas 12 val. 09 min. Gaisrą numalšino Miegėnų ugniagesių komanda.  

Tos pačios dienos vakarą žolė liepsnojo Josvainių seniūnijos Bajėnų II kaime. Pranešimas apie gaisrą buvo gautas 18 val. 10 min. Žmonės pranešė, kad mato kažką degant atvira liepsna.

Į įvykio vietą atskubėjusi Josvainių ugniagesių komanda rado 5 arų plote degančią žolę. Ji buvo užgesinta iki ugniagesių atvykimo.

Ir žolė, ir šakos

Dar vienas gaisras atviroje teritorijoje kilo šeštadienio vakarą. 18 val. 09 min. gautas pranešimas, kad Pelėdnagių seniūnijos Gelnų kaimo Pušyno gatvėje dega didelis plotas žolės.

Į įvykio vietą buvo pasiųsta Pramonės ugniagesių komanda. Jai atvykus paaiškėjo, kad 40 kv. metrų plote dega žolė ir šakos.   Ugniagesiai liepsnas numalšino.

Užgesinus liepsnas ugniagesiai dar kurį laiką liko budėti įvykio vietoje, kad nebeliktų gaisro kilimo pavojaus.

Labai pavojingi

Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba informuoja, kad gaisrai atviruose plotuose neretai gali persimesti į sodybas, miškus, dažnai iškyla grėsmė žūti ne tik žvėrims, bet ir žmonėms.

Tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai.

Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose žūsta ir žmonės.

Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

Gresia bauda

Žolės deginimas laikomas piktybiniu nusikaltimu, už tai gresia bauda. Neretai gali tekti ne tik sumokėti baudą, bet ir atlyginti gamtai padarytą žalą. 

Ūkininkai, degindami žolę, rizikuoja netekti Europos Sąjungos išmokų.

Jei pastebėjote degant žolę, nieko nelaukite – pasistenkite patys ją užgesinti, kol liepsna nepersimetė į didesnius plotus: užplakite liepsną medžių šakomis ar užtrypkite kojomis, užpilkite vandeniu arba smėliu.

Didesnius ugnies plotus reikėtų apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų. O jeigu matote, kad su ugnimi susidoroti nepavyks, nedelskite – kvieskite ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

Rekomenduojami video