Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savaitgalį pasipylė pirmieji grybautojų laimikiai

Praėjusį savaitgalį Kėdainių rajone ėmė aktyviau dygti grybai. Žmonės traukė tiek į miesto, tiek į  rajono miškus. O čia, nors ir nelabai gausiai, tačiau rado baravykų, raudonviršių, lepšiukų ir kitų grybų. Net voveraičių, kurios ne itin būdingos mūsų kraštui.

Grybavimo vietas atskleidžia ne visi 

„Rinkos aikštė“ pakalbino aktyviausius grybautojus, tačiau ne visi savo grybavimo vietas išdavė, mat bijo, kad jas užplūs grybų ieškotojai.

Surviliškietė Erlenda Turskienė grybavo miške, kuris ribojasi su Kėdainių ir Radviliškio rajonais. Grybautoja surado vieną kitą baravyką, iš viso surinko per tuziną grybų.

„Ir Kėdainių rajone pradeda rastis po truputį“, – trumpai drūtai nukirto surviliškietė.

Ir mieste, ir kaime

Kėdainių miesto gyventojas Jolitas Kupscys apsilankė Babėnų šile. Tiesa, šiame miške grybautojui pavyko surasti tik glėbį paažuolių. Vieni grybai buvo dar jaunučiai, kiti – deja, jau peraugę. Kitokių grybų šiame miške grybautojas nerado.

Dar kiti kraštiečiai traukė į rajono miškus. Štai Aurelija Petraitienė apsilankė Svilių miške. Moteris pririnko nei daug nei mažai – visą dėžutę baravykų. Jų buvo ir didelių, ir visai neseniai išdygusių.

Rado voveraičių

Kėdainių miesto gyventoja Erika Ūsaitė ir jos pamotė grybauja rajono miškuose. Moterys jau antra savaitė kaip randa ir raudonviršių, ir baravykų. Tiesa, jos kiek nustebusios, nes mūsų rajono miškuose rado ir voveraičių, kas anksčiau buvo neįmanoma.

„Paskutinį kartą pamotė buvo kažkur prie Dotnuvos, miško tiksliai nepasakysiu, bet jau visur daugiau mažiau grybų yra. Ir kas keisčiausia, kad Kėdainių rajone atsirado voveruškų, ko seniau tikrai negalėjai rasti.

Kėdainių miesto gyventoja Erika Ūsaitė ir jos pamotė grybauja rajono miškuose. Moterys jau antra savaitė kaip randa ir raudonviršių, ir baravykų./ Asmeninio archyvo nuotr.

Praeitą savaitę grybavome prie Surviliškio, ten kur miškai yra, nežinau kaip tiksliai jie ten vadinasi, bet ten irgi radom grybų“, –  savo ir pamotės patirtimi pasidalijo E. Ūsaitė ir atsiuntė užfiksuotas miško gėrybių nuotraukas. 

Beje, pirmųjų grybų jau galima įsigyti ir turguje bei turgeliuose. Grybautojai už kilogramą baravykų prašo dešimties eurų, už raudonviršius ir lepšiukus – kiek mažiau.

Rekomenduojami video