Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savaitgalį kvies norinčius išsitirti dėl koronaviruso: savanorių lauks ir parduotuvėse

Ilgąjį savaitgalį dešimtyje šalies miestų atsitiktinai tiriant gyventojus dėl koronaviruso gali būti nustatyta nemažai besimptomių ligos atvejų, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė.

„Yra kalbama labai plačiai, apie tai, kad yra labai daug besimptomių ligos atvejų, ką ir mes stebėjome Nemenčinėje ar slaugos įstaigose atlikus tyrimus, kur teigiami rezultatai nustatomi dažnai profilaktinių tyrimų metu. Žmonės nejaučia jokių simptomų, bet jiems nustatoma liga“, – LRT radijui penktadienį sakė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

„Yra kalbama ir šio tyrimo metu, kad galbūt bus nustatyta nemažai besimptomių ligos atvejų. Mes tikrai nežinom, kas stovintis šalia gali būti užsikrėtęs“, – pridūrė NVSC atstovė. Pasak jos, dėl šios priežasties ir toliau būtina laikytis saugaus atstumo bei kitų galiojančių reikalavimų.

„Labai svarbu, kad tiek tyrimus organizuojančios savivaldybės, tiek gyventojai suprastų, kad jei yra ištyrimas, tai nereikia galvoti, kad nėra karantino ir nereikia saugotis“, – kalbėjo NVSC atstovė.

 Kaip teigia G. Megelinskienė, per penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį planuojama išdalinti „ne mažiau kaip septynis tūkstančius kvietimų“ išsitirti dėl koronaviruso. Ketvirtadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiųjų miestų planuojama atlikti išplėstinį atsitiktinių žmonių testavimą dėl koronaviruso.

„Savivaldybės išsirinks tam tikrą vietą. Labiausiai tikėtina, kad tai bus didelis prekybos centras, kur yra didelis traukos objektas“, – spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Pasak jo, šiose vietose žmonėms bus išduodami kodai, kurie leis per Karštąją liniją 1808 užsirašyti testui į mobilųjį patikros punktą.

Dviejų didžiųjų miestų – Vilniaus ir Kauno – pasirinktose vietose, anot ministro, turėtų būti įrengti ir atskiri mobilieji patikros punktai, kuriuose iš karto bus paimamas ėminys. Pasak A. Verygos, reguliariai tirti atsitiktinius žmonės planuojama ir ateityje, tačiau viskas priklausys nuo ilgojo savaitgalio rezultatų ir to, ar patys gyventojai norės eiti tirtis.

Lietuvoje koronavirusas, ketvirtadienio duomenimis, patvirtintas 1385 asmenims. Trečiadienį ištirti 7354 mėginiai, o iš viso šalyje atlikti 125 555 tyrimai dėl COVID-19.

Rekomenduojami video