Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savaitgalį gatvėse karantino laikymąsi prižiūrės ne tik kariuomenė, bet ir šauliai

Savaitgalį Lietuvos gatvėse patruliuose ne tik kariai, bet ir daugiau šaulių, penktadienį Vyriausybėje sakė Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna. Šauliai padės užtikrinti, kad gyventojai laikosi karantino sąlygų.

„Savaitgalio metu nenustebkite savo miestų, miestelių viešosiose erdvėse matydami šiek tiek daugiau šaulių nei įprasta. Šiandien mes esame gavę iš 17 savivaldybių prašymus prisidėti, teikiant pagalbą ir užtikrinant karantino sąlygų laikymąsi. Todėl šiai užduočiai planuojame pasitelkti virš 120 šaulių“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo G. Koryzna.

Jis primena, kad nuo vasario 7 dienos šauliai nepertraukiamai budi Vilniaus ir Kauno oro uostuose, teikdami pagalbą Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams. „Šauliai padeda užtikrinti apsaugą ir padeda sveikatos apsaugos specialistams koordinuoti atvykstančių pasitikrini asmenų judėjimą. Be to, įvedus ekstremaliąją padėtį, nuo kovo 16 dienos šauliai medikai ir paramedikai aktyviai savanoriauja ir koordinuoja kitų savanorių įtraukimą į karštąją liniją 1808, atsakydami į sunerimusių piliečių telefono skambučius“, – sakė LŠS vadas.

 Taip pat šauliai kasdien keliuose miestuose nuolat patruliuoja su policijos pareigūnais arba viešosios tvarkos specialistais, padeda izoliuotus gyventojus aprūpinti maistu ar vaistais.

„Šauliai kartu su kitomis savanoriškomis organizacijomis bendradarbiauja ir pristato maistą, vaistus saviizoliacijoje esantiems asmenims, ligoniams arba senoliams, kurie patenka į padidintos rizikos grupes“, – sakė G. Koryzna. Portalas tv3.lt primena, kad griežtėjant karantino sąlygoms nuo penktadienio ryto Lietuvos kariuomenė irgi pradės patruliuoti miestų gatvėse.

Dešimt ekipažų, apie 20 karo policininkų, naudodamiesi transporto priemonėmis, patruliuos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Taip pagelbės policijai palaikyti ir užtikrinti viešąją tvarką ir karantino režimą Lietuvoje per parą nustatyti dar 47 koronaviruso atvejai, bendras penktadienio rytą patvirtintų infekcijos atvejų skaičius – 649, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Iki šiol šalyje nuo koronaviruso mirė devyni žmonės, kol kas pasveiko septyni asmenys.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video