Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Savaitgalį galingas vėjas Kėdainiuose vartė medžius, pridarė ir kitų eibių

Savaitgalį siautęs stiprus vėjas Kėdainiuose vertė medžius. Ugniagesiai gelbėtojai dėl vėtros išverstų medžių buvo kviesti penkis kartus. Medžiai virto Vilainių, Josvainių, Dotnuvos ir Šėtos  seniūnijose, ten vėjo gūsiai buvo stipriausi. Vėjas pridarė žalos ir Kėdainių mieste. Tiesa, ugniagesiai šalino tik pavojingus ar ant kelių užvirtusius medžius. Privačiose žmonių valdose nuvirtusius medžius turės susitvarkyti patys gyventojai.

Pavojinga situacija

Šeštadienio popietę ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į A. Kanapinsko gatvę, mat buvo pranešta, kad iš 5 aukšto iškrito įstiklintas balkono langas, o balkone kabo lango rėmas ir kelia pavojų praeiviams.  Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai pašalino pavojingai pakibusias balkono rėmo dalis.

Po vidurnakčio

Vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį ugniagesiai skubėjo į Vilainių seniūnijos Aristavos kaimą, mat buvo gautas pranešimas, kad ant kelio nuvirtęs medis trukdo automobilių eismui. Atvykę ugniagesiai nuvirtusius du medžius patraukė.

Sekmadienio rytą ugniagesiai skubėjo į tos pačios seniūnijos Apytalaukio kaimo Alkupio gatvę, mat čia taip pat ant kelio nuvirtęs medis trukdė eismui. Ugniagesiai medį supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Pakibo ant laidų

Sekmadienio rytą ugniagesiai ir elektrikai skubėjo į Dotnuvos seniūnijos Siponių kaimą, mat buvo gautas pranešimas, kad prie Siponių miško ant elektros laidų užvirtęs medis. Į įvykio vietą atvykus specialiosioms tarnyboms ant laidų buvo pakibęs medis. Automobiliniu keltuvu medis buvo pakeltas nuo laidų ir nuleistas ant žemės, supjaustytas ir patrauktas į šalikelę.

Kėlė pavojų

Kiek vėliau ugniagesiai skubėjo į Respublikos gatvę. Buvo pranešta, kad ant namo stogo pavojingai kabo ventiliacijos skarda ir kelia pavojų praeiviams. Atskubėję ugniagesiai nuo daugiabučio namo stogo pavojingai kabojusią skardą nuėmė.

Dar du

Popiet ugniagesiai vyko į Šėtos seniūnijos Sangailų kaimą, mat čia ant važiuojamosios kelio dalies užvirto medis, žmonėms buvo sunku pravažiuoti. Atvykę ugniagesiai medį supjaustė ir patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Pavakarę ugniagesiams teko vykti į Josvainių seniūniją. Čia, kelio Cinkiškiai–Kėdainiai 6-ajame kilometre ant kelio nuvirtęs medis užtvėrė vieną eismo juostą. Atvykę ugniagesiai medį supjaustė ir patraukė į kelkraštį, nušlavė kelio dangą.

Prašo pranešti

Savaitgalį siautusiam stipriam vėjui buvo pasiruošęs ir energijos skirstymo operatorius ESO:

„Stebime situaciją, mūsų operatyvinės brigados rengiasi galimų gedimų šalinimui, jei nuo vėjo virstantys medžiai nutrauktų elektros laidus ir dingtų elektra. Jei pastebėtumėte ant laidų nuvirtusius medžius ar šakas – praneškite trumpuoju numeriu 1852, arba registruokite gedimą“, – pranešė ESO.

Perspėja gyventojus

Ugniagesiai gelbėtojai perspėja gyventojus, kad neramumų galima sulaukti ir artimiausiomis dienomis.

Pučiant stipriam vėjui gelbėtojai ragina nestovėti po aukštais medžiais, nestatyti automobilių po jais, nes gali virsti dideli medžiai ir lūžti jų šakos. Taip pat ragina nestovėti po elektros linijomis ir prie didelių reklamos stendų, nes jie gali kristi.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video