Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šaulių sąjungoje – naujų narių antplūdis

Žiauraus karo Ukrainoje akivaizdoje keli tūkstančiai žmonių vien tik Vilniaus apskrityje jau pareiškė norą tapti Šaulių sąjungos nariais. Tokius prašymus vienas po kito pildo ir ukmergiškiai.

Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės Vyčio 1002-osios šaulių kuopos vadas Linas Kavaliauskas pasakojo, kad per vieną pusdienį sulaukė bent šešių ukmergiškių, norinčių priklausyti šiai organizacijai, telefono skambučių.

„Ir įdomu tai, kad iš tų šešių žmonių – trys moterys“, – pasakojo L. Kavaliauskas.

Pasak jo, moterys sako galinčios vykdyti įvairias užduotis. „Šiandien paskambinusi vyresnio amžiaus moteris pasiūlė teikti logistikos paslaugas – ką reikia nuvežti, atvežti, o tai – labai reikalinga – mums tokių žmonių reikia“, – sakė kuopos vadas.

Paskambinusi moteris verkdama pasakojo turinti draugų Charkive ir nebegalinti su jais susisiekti, nežino ar jie tebėra gyvi. Moteris neslėpė – tapti šaule ją paskatino karas Ukrainoje. 

Kita jauna neseniai į Ukmergę iš sostinės gyventi parvykusi mergina sakė norinti dalyvauti visuose apmokymuose ir aktyviai prisidėti prie organizacijos veiklos. Trečia sakė seniai norėjusi tapti šaule, tačiau negalėjo to padaryti, kol buvo maži vaikai. Dabar namai pastatyti, vaikai užauginti – atėjo laikas. Karas Ukrainoje rodo, kad atidėlioti nebegalima nė vienos dienos.

Tarp vyrų, šiomis dienomis priėmusių sprendimą tapti šauliais, – nemažai medžiotojų, bet svarbiausia –  visi jie yra tikri patriotai.

L.Kavaliauskas pasakojo, kad šiuo metu jų kuopoje – per 60 šaulių. Ateinančiomis dienomis kuopa pasipildys dar bent dešimčia žmonių.

Pasakojo, kad šauliai iškilmingai priesaiką tradiciškai duoda keturis kartus per metus – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją, Liepos 6-ąją ir lapkričio 6–7 dienomis, kai minimas organizacijos įkūrimo gimtadienis.

Iškilmės paprastai vyksta Vilniuje. Priesaiką ligi šiol minėtomis progomis duodavo nuo 40 iki 80 šaulių iš Vilniaus apskrities.

O dabar, dramatiškos situacijos Ukrainoje akivaizdoje, šaulių priesaiką, tikėtina, duos daugiau kaip keli tūkstančiai žmonių – tiek pastarosiomis dienomis jau priimta prašymų.

L.Kavaliauskas pažymi, kad, į Šaulių sąjungą priimant narius pagrindinis reikalavimas – jog asmuo nebūtų teistas. Taip pat reikalinga ir sveikatos pažyma.

Kokiam žmogui Šaulių sąjungoje – ne vieta? „Pirmiausia tokiam, kuris mano, kad tai – kažkokia laisvalaikio praleidimo forma“, – mano L. Kavaliauskas.

Dabar jis su nerimu stebi socialinę erdvę ir mato, kad atsiranda pateisinančiųjų Rusijos pradėtą karą Ukrainoje. „Pavojingiausias priešas yra viduje“, – sako kuopos vadas, tvirtinantis, kad šauliai, tai – žmonės, nebijantys mirti už tėvynę.

Šią savaitę L. Kavaliauskas susisiekė su draugais Ukrainoje, kurie 2014-aisiais lankėsi Ukmergėje. Šie pokalbiai skausmingi, jaudinantys. Ko prašo iš mūsų karo siaubiamos šalies vyrai ir moterys? „Prašo kuo plačiau skleisti žinią visais įmanomais kanalais apie žudynes Ukrainoje – rodyti, dalytis filmuotais vaizdais, kad liktų kuo mažiau tokių, kurie netiki ir ieško pateisinimų karui.“

Lietuvos šaulių sąjunga įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. Jos tikslas buvo įtvirtinti šalies nepriklausomybę, kovojant su bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Šaulių sąjunga  yra laisvų, savo laiką Tėvynės gynybai ir stiprinimui skiriančių žmonių organizacija. Ji siekia ugdyti pasitikinčius savimi, kūrybingus, motyvuotus ir drausmingus Lietuvos Respublikos piliečius, pasirengusius ginti Tėvynę, nelaimės atveju padėti kitiems. Kiekvienas doras Lietuvos pilietis gali tapti šios organizacijos nariu, save realizuoti veikdamas karybos, sporto ir kultūros srityse.

Šaulys – Tėvynės gynėjas, kuris užduotis atlieka ne tik su ginklu rankose. Nariams įstatymų nustatyta tvarka suteikiamos galimybės naudoti kovinius ginklus mokymuose ir šaudymo pratybose, organizacija naudoja ne tik Lietuvos kariuomenės, bet ir savo ginkluotę.

Įsakymai šauliui yra pagrindinės ideologinės nuostatos, kuriomis grindžiama Lietuvos šaulių sąjungos veikla. Įsakymai šauliui:

  1. Gink Lietuvos nepriklausomybę ir lietuviškąją žemę
  2. Švieskis ir šviesk
  3. Stiprink valią ir kūną
  4. Būk drausmingas ir mandagus
  5. Gerbk ginklą
  6. Būk tiesus ir teisingas
  7. Tesėk žodį
  8. Būk budrus
  9. Saugok valstybės turtą
  10. Brangink šaulio vardą ir Lietuvos garbę

Nuo 1925 m. Ukmergėje buvo įkurta VI šaulių rinktinė. Po sovietų okupacijos ji  buvo likviduota. Po atkūrimo Ukmergės šaulių pavadinimas taip pat keitėsi, buvo kuopa, rinktinė, o dabar – Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės Ukmergės Vyčio 1002-oji šaulių kuopa.

Kadangi šaulių rinktinės yra įsteigtos apskrityse (jų yra 10), mūsų kuopa yra Vilniaus apskrityje, kur veikia Karaliaus Mindaugo šaulių 10-oji rinktinė. Kuopos pavadinime skaičiai 1002 yra kombinacija LŠS sistemoje. Vyčio vardas suteiktas 2019 m. liepos 6 d. pagal mūsų krašte veikusios partizanų apygardos pavadinimą. Ukmergiškiai save sutrumpintai vadina Ukmergės Vyčio kuopa.

Rekomenduojami video