Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šapoka palygino, kuo ši krizė skiriasi nuo praėjusios

Šiemet dėl pasaulinės pandemijos kilusi krizė nėra panaši į prieš dešimtmetį per pasaulį nusiritusią ekonominę krizę, tvirtina finansų ministras Vilius Šapoka. Jo teigimu, skirtingai nei prieš dešimtmetį, Lietuva yra kur kas geriau pasiruošusi finansiniams sunkumams, nes kaupė rezervą, užsitikrino gerą ilgalaikio skolinimosi reitingą ir vykdė tvarią fiskalinę politiką.

„Noriu pabrėžti, kokie yra esminiai skirtumai. Situacija tikrai gerokai skiriasi nuo to, kurią turėjome prieš dešimtmetį. Pagrindinė 2009 metų krizės priežastis buvo finansų rinkų nuosmukis, o ši krizė kyla dėl pandemijos. Taigi tai visų pirma sveikatos apsaugos, o tik tuomet ekonominė krizė.

Prieš sukeltą krizę nebuvo jokių makroekonominių disbalansų, burbulų, kaip prieš dešimtmetį. Jeigu pavyks tinkamai suvaldyti pandemijos plitimą, ekonomikos atsigavimas gali būti žymiai greitesnis negu prieš dešimtmetį po krizės“, – Seime antradienį kalbėjo V. Šapoka. Jo teigimu, svarbiausia, kokia buvo Lietuvos padėtis iki pandemijos – šįkart, pasak V. Šapokos, esame žymiai geriau pasiruošę.

  „Finansai tikrai buvo valdomi atsakingai, sukaupti rezervai, aukščiausias iki šiol ilgalaikio skolinimosi reitingas, subalansuotas augimas, tvari fiskalinė politika“, – patikino V. Šapoka. Finansų ministerija pirmadienį paskelbė prognozę, kad šiemet Lietuvos ekonomika gali smukti 7,3 proc., bet kitąmet ūkis paaugs 6,6 proc.

Scenarijus remiasi prielaida, kad viruso plitimas bus suvaldytas pirmąjį šių metų pusmetį. „Laikantis prielaidos, kad viruso plitimas bus suvaldytas pirmąjį šių metų pusmetį, po kurio ekonominis aktyvumas laipsniškai pradės atsigauti, matome, kad ekonomika gali smukti 7 proc. ir daugiau.

Jeigu iki vasaros viruso plėtra nebus suvaldyta, Lietuvos BVP gali smukti gerokai daugiau“, – kalbėjo V. Šapoka. Kaip sakė ministras, pirmąjį šių metų ketvirtį valstybės biudžetas iš savivaldybių biudžetai pajamų gavo 6 proc. daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai, tačiau 1,6 proc. mažiau, nei prognozuota.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video