Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
SAM viceministrė: karantinas gali būti nutrauktas ir anksčiau nei birželio pabaigoje

Jei epidemiologinė situacija toliau gerės, karantinas gali būti nutrauktas ir birželiui nepasibaigus, pranešė sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė.

Nors išsakė nerimą, kad vakcinacijos tempai sulėtėjo, viceministrė neatmetė galimybės, kad karantinas gali baigtis dar anksčiau, nei suplanuota. „Atsakymas į šį klausimą yra lygiai toks pats, koks buvo praėjusią savaitę. Dar praėjusią savaitę matėme tendencijas, kad žmonių suinteresuotumas vakcinuotis yra šiek tiek sumažėjęs, kas mus kiek neramina. Numatome imtis tam tikrų priemonių, kad vakcinaciją paskatinti. Bet taip, jei situacija toliau gerėja, gali būti svarstoma ne tik nebetęsti karantino liepos mėnesį, bet galbūt jį nutraukti dar anksčiau, nesulaukus birželio pabaigos“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo ji.

Portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu karantinas galioja iki birželio 31 d. Siūlė nelyginti pernai vasaros ir šios Panašu, kad karantinas lieka tik popieriuje, o ne gyvenime, tad vasarą galime gyventi panašiai laisvai kaip ir pernai.

Žurnalistų paklausta, ar vis tik epidemiologinė situacija šiuo metu išties leidžia gyventi tokiu laisvu režimu, Ž. Simonaitytė teigė, jog daug kas nuo praėjusių metų yra pasikeitę. „Žinote, čia turbūt priklauso nuo to, su kuo mes lyginame. Jei galvotume, prie kokių aplinkybių praėjusių metų kovo mėnesį buvo skelbtas pirmas karantinas ir prie kokių atvejų skaičių praėjusių metų rudenį karantinas dar nebuvo skelbtas, tai šuo ir kariamas pripranta.

Tai tikrai ne, mes matome akivaizdžiai gerėjančią situaciją, išmokome su šituo virusu gyventi. (...) Dideli skaičiai mus gąsdina ir dėl perteklinių mirčių skaičiaus, ne kiekvienas, miręs nuo COVID-19, galėjo būti nemiręs nuo jo.

Ir tokių žmonių Lietuvoje mes turime nemažai. Tačiau pagal tai, kiek mes išmokome, ką išmokome, kaip žiūrime į virusą, kiek turime sunkių atvejų, ligoninių užimtumus (...), tai vienareikšmiškai mes galime karantino sąlygas lengvinti ne tik dėl to, kad visuomenė jų yra išsiilgusi“, – sakė ji.


Rekomenduojami video