Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
SAM: Lietuva vakcinų nuo COVID-19 yra rezervavusi trejiems metams

Pas įvairius gamintojus vakcinų nuo COVID-19 Lietuva yra rezervavusi trejiems metams, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

„Šiuo metu esame rezervavę tikrai nemenką kiekį vakcinų. Bendras vakcinų krepšelis yra 16 mln., šios vakcinos numatytos tiek šiems metams, tiek kitiems, tiek dar kitiems“, – ketvirtadienį LRT radijui teigė ji. Anot kanclerės, atsisakyti pirkti rezervuotų vakcinų galimybės nėra. „Tokios žinios, kad galėtume atsisakyti kitų gamintojų vakcinų arba mažinti kiekius, šiandien tokių galimybių neturime“, – tvirtino J. Grebenkovienė. Pasak jos, bendrovės „Sanofi Pasteur“ ir GSK vienintelės suteikė galimybę šalims atsisakyti įsipareigojimo ir nebepirkti jų vakcinų, kai šios būtų patvirtintos.

 „Tik su Novavax vakcina yra galimybė ateityje mažinti jos įsigijimo kiekius. Esame jos rezervavę virš 600 tūkstančių“, – teigė SAM kanclerė. Vyriausybė trečiadienį sutarė nepirkti bendrovių „Sanofi Pasteur“ ir GSK kuriamos vakcinos nuo COVID-19. Pernai lapkritį Lietuva buvo nusprendusi pagal išankstinę pirkimo sutartį įsigyti 1,5 mln. vakcinų dozių iš šių gamintojų, tačiau, kaip nurodo Sveikatos apsaugos ministerija, situacija nuo to laiko yra labai pasikeitusi: jau registruotos keturios kitų gamintojų vakcinos ir Europos Komisija, atsižvelgdama į tai, sumažino bendrą planuojamą įsigyti šios vakcinos kiekį.

Lietuva yra pasirašiusi sutartis dėl septynių vakcinų įsigijimo: 1,86 mln. dozių „AstraZeneca“, 0,7 mln. dozių „Janssen“, 1,38 mln. dozių „CureVac“, 0,5 mln. dozių „Moderna“ 9,3 mln. dozių „Pfizer“ vakcinos, 0,6 mln. dozių „Novavax“ vakcinos ir 0,37 mln. dozių „Valneva“ vakcinos. Dalis šių vakcinų dar nėra patvirtintos Europos Sąjungoje. Statistikos departamento duomenimis, iš viso Lietuva yra sulaukusi daugiau nei 4,151 mln. skiepų dozių, iš jų sunaudota daugiau kaip 2,914 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu apie 1,237 mln. vakcinos dozių.

Rekomenduojami video