Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šalyje paskelbus karantiną gyvenimo tempas keičiasi

Gyvenimo tempas pasikeitė vos per kelias dienas, o šeštadienio vakarą Vyriausybės priimti sprendimai apvertė daugelio iš mūsų gyvenimus.

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16-osios vidurnakčio iki kovo 30 d. 24 val.

Taikomi šie ribojimai

JUDĖJIMAS PER SIENĄ IR ŠALIES VIDUJE:

 • Uždrausti užsieniečiams atvykti į Lietuvos Respubliką, išskyrus vairuotojus ir įgulų narius, kai vykdomas komercinis ir tarptautinis krovinių vežimas, asmenis, turinčius teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, asmenis, turinčius imunitetų ir privilegijų pagal 1961 m. Vienos konvenciją dėl diplomatinių santykių ir 1963 m. Vienos konvenciją dėl konsulinių santykių, NATO šalių kariniuose vienetuose tarnaujančius asmenis ir juos aptarnaujantį personalą bei jų šeimos narius.
 • Sienos kirtimas vykdomas per nurodomus tarptautinius sienos kirtimo punktus.
 • Iki kovo 19 d. 00 val. leidžiamas asmenų, grįžtančių į savo gyvenamosios vietos valstybę, tranzitas per Lietuvos Respublikos teritoriją be būtinojo sustojimo.
 • Uždrausti Lietuvos Respublikos piliečiams išvykti iš Lietuvos Respublikos, išskyrus atvejus, kai jie grįžta į savo gyvenamąją vietą, vyksta į savo darbo vietą, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovo ar jo įgalioto asmens leidimu.
 • Prekių judėjimas neribojamas.
 • Keliaujančiųjų tarpmiestinio ir priemiestinio reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumo ribojimas. Leidžiamas tik sėdimų vietų užėmimas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu. Turi būti taikomos ypatingos saugumo priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse. Šią nuostatą rekomenduojama taikyti ir vykdant keleivių vežimą viešuoju miesto transportu.
 • Draudžiamas kruizinių laivų patekimas į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą.

VIEŠOJO IR PRIVATAUS SEKTORIAUS VEIKLOS:

 • Viešojo sektoriaus valstybės ir savivaldybių įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Privaloma užtikrinti būtinųjų neatidėliotinų funkcijų atlikimą.
 • Privačiajam sektoriui rekomenduojama dirbti tokia pat darbo organizavimo forma kaip ir viešajame sektoriuje.
 • Draudžiamas kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymas ir fizinis lankytojų aptarnavimas. Draudžiama veikla vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.
 • Draudžiami visi atvirose ir uždarose erdvėse organizuojami renginiai bei susibūrimai, sveikatinimo paslaugų centrų, sanatorijų, poilsio centrų veikla, išskyrus individualias reabilitacijos paslaugas, kurios susijusios su gydymu.
 • Viešbučių ir kitos patalpos naudojamos asmenų izoliavimui atskiru savivaldybių ir apgyvendinimo paslaugų teikėjų susitarimu.
 • Draudžiama viešojo maitinimosi įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus atvejus, kai maistas gaminamas išsinešti arba kitais būdais pristatomas gyventojams.
 • Parduotuvių, išskyrus maisto prekių; prekybos ir pramogų centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose; turgaviečių, išskyrus maisto, veikla draudžiama, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams.
 • Grožio paslaugų teikimas draudžiamas.
 • Draudžiama lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų salonų veikla.
 • Draudžiamas kalinių lankymas.
 • Rekomenduojama atsiskaitymams naudoti ne grynuosius pinigus.

ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS:

 • Stabdoma ugdymo įstaigų – darželių, mokyklų, universitetų veikla, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu, taip pat dienos centrų veikla.

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS:

 • Sveikatos priežiūros specialistų, aukštųjų universitetinių ir neuniversitetinių mokyklų studentų, rezidentų ir infrastruktūros telkimas nepriklausomai nuo jų pavaldumo.
 • Stacionarinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas: veiklos perorganizavimas valdant pacientų srautus, infrastruktūrą bei materialinius ir žmogiškuosius išteklius. Planinių operacijų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir sveikatos priežiūros paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė. Planinių hospitalizacijų dėl kitų diagnostinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas. Pacientų lankymo draudimas, išskyrus terminalinės būklės pacientų ir vaikų iki 14 metų lankymas, gydančio gydytojo leidimu. Medicininės reabilitacijos paslaugų teikimo ribojimas, išskyrus tuos atvejus, kurių nesuteikimas sąlygotų paciento neįgalumą.
 • Ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas.
 • Paslaugų teikimas nuotoliniu būdu: vaistų ir medicinos pagalbos priemonių išrašymas, konsultacijos, elektroninių nedarbingumo pažymėjimų išdavimas ir tęsimas, gydytojo gydytojui konsultacijos, būtinųjų tyrimų paskyrimas, slaugytojo konsultacijos; planinių konsultacijų, diagnostinių, profilaktinių ir gydomųjų paslaugų atidėjimas, išskyrus pagalbą ir paslaugas, kurių nesuteikus pacientui atsirastų poreikis būtinajai medicinos pagalbai arba reikšmingai pablogėtų paciento būklė; paslaugų namuose teikimo ribojimas, išskyrus ambulatorinės slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugas namuose; ambulatorinių medicininės reabilitacijos paslaugų atidėjimas; profilaktinių patikrinimų ir prevencinių programų vykdymo atidėjimas; planinių skiepijimų perorganizavimas, numatant pacientų srautų valdymą.
 • Odontologijos paslaugų teikimo atidėjimas, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos užtikrinimą.
 • Vaistinių veiklos perorganizavimas siekiant išvengti tiesioginio asmenų kontakto.
 • Visuomenės sveikata. Visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemonių atidėjimas; visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinių patikrinimų atidėjimas; kitų nebūtinų visuomenės sveikatos priemonių atidėjimas.

SOCIALINES PASLAUGAS TEIKIANČIŲ ĮSTAIGŲ DARBO ORGANIZAVIMAS:

 • Draudžiamas lankymas visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose.
 • Kitose socialinių paslaugų įstaigose kontaktuoti su klientais leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas.
 • Visoms Lietuvoje veikiančioms religinėms bendruomenėms rekomenduojama neorganizuoti religinių apeigų, kurios reikalautų viešų susibūrimų.
 • Taip pat, gavus atsakingos ministerijos siūlymą dėl būtinų karantino priemonių nustatymo, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui pavesta nustatyti konkrečias karantino režimo priemones.

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

Gyvenimas stoja ir Ukmergėje

Reaguojant į Vyriausybės nurodymus penktadienį vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nuspręsta nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. stabdyti ugdymo procesą ir uždaryti visus Ukmergės rajono savivaldybės vaikų lopšelius-darželius, mokyklas, neformaliojo švietimo įstaigas.

Nuo kovo 13-osios dviems savaitėms nutrauktas Ukmergės sporto centro baseino, Ukmergės visuomenės sveikatos biurui priklausančių viešųjų pirčių, esančių Ukmergėje ir Deltuvos miestelyje, veikla.

Atidedamos visos Visuomenės sveikatos biure suplanuotos paskaitos, nemokamos mankštos salėse, nevyks privalomieji sveikatos mokymai ir visi kiti užsiėmimai.

Stabdoma Ukmergės kultūros centro ir jo padalinių kaimuose veikla, uždaromos kaimuose esančios bibliotekos, skaityklos.

Keisis ir rajono savivaldybės administracijos darbas. Nuo kovo 16 dienos savivaldybės administracija ukmergiškius aptarnaus tik telefonu arba internetu.

„Situacija – neeilinė. Tai išbandymas mums visiems. Būtų labai neatsakinga ir kvaila, jei į koronaviruso pandemiją pažiūrėtume pro pirštus. Rūpinkimės savo ir savo artimųjų sveikata.

Noriu asmeniškai paprašyti visų darbdavių užtikrinti galimybes vaikus auginantiems tėvams dirbti nuotoliniu būdu. O tiems darbuotojams, kuriems nepavyksta susitarti su darbdaviais, siūlau išeiti apmokamų ar neapmokamų atostogų, paimti nedarbingumą.

Jeigu turite galimybę – važiuokite į sodus, sodybas, daugiau laiko praleiskite gryname ore – eikite pasivaikščioti į mišką, parką“, – sakė Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija savivaldybės teritorijoje paskelbė Civilinės saugos sistemos parengties antrą (sustiprintą) lygį dėl galimo viruso patekimo į Ukmergės rajono savivaldybę.

Tai reiškia, kad civilinės saugos sistemos subjektai pasirengę pereiti į visiškos parengties lygį ir valdyti ekstremaliąsias situacijas. Tam nustatomos standartinės, ekstremaliųjų situacijų valdymo planuose numatytos procedūros, ekstremalių situacijų komisijų ir operacijų centrų nariams parengiamos darbo vietos.

Ukmergės rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų vadove paskirta VšĮ Ukmergės pirminio sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė, o koordinatoriumi – Ukmergės rajono savivaldybės vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Valdas Rabazauskas.

UŽ inf.

Rekomenduojami video