Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šalyje įvedamas karantinas: kas pasikeis?
Pandemijai nesustabdomai plintant Lietuvoje, šalyje nuo šeštadienio įvedamas karantinas. Uždaromos maitinimo įstaigos, sporto klubai, grįžtama prie darbo ir mokymosi nuotoliniu būdu. Kaukių dėvėjimas privalomas visose viešose vietose.
Vengti kontaktų Nors pagal epidemiologinius rodiklius Biržai priklausytų geltonajai zonai, tai jau nebeturi reikšmės – trims savaitėms karantinas skelbiamas visoje šalyje. Įvedus visuotinį karantiną, rekomenduojama vengti kontaktų su kitų šeimų nariais. Privačiai gali susitikti ne daugiau nei dviejų šeimų nariai ir ne daugiau kaip 10 žmonių. Susitikimo metu rekomenduojama dėvėti kaukes. Darbo ar laisvalaikio susirinkimai vidaus patalpose ar išorėje draudžiami.

Renginiai, kelionės

Vestuvės ir laidotuvės galės vykti, bet bus ribojamas dalyvių skaičius. skaičius. Leidžiama dalyvauti tik artimiausiems giminaičiams ir ne daugiau kaip 10 žmonių. Kelionės šalies viduje galimos, bet nerekomenduojamos. Viešajame transporte bus galima keliauti tik dėvint kaukes ir tik sėdimose vietose, išlaikant atstumą tarp keleivių. Rekomenduojama keliauti tik tada, kai tai neišvengiama.

Maistas tik išsinešimui

Pagal vyriausybės nuostatus viešojo maitinimo įstaigos maistą galės tiekti tik išsinešimui. Maisto parduotuvės ir vaistinės veiks įprastu režimu. Kitų poreikių parduotuvės privalės riboti pirkėjų srautus. Parduotuvėse ir vaistinėse turės būti užtikrinama 10 kv. metrų ploto vienam pirkėjui. Kino teatrai, kazino uždaromi, nevyksta jokie vieši renginiai. Sporto renginiai vyksta be žiūrovų.

Grožio salonai

Pagal vyriausybės reikalavimus, kirpyklos, grožio, tatuiruočių salonai galės tęsti darbą, tik jei bus laikomasi higienos reikalavimų. Bus privalomos kaukės, išankstinė registracija. Masažo kabinetai privalės stabdyti darbą, išskyrus medicinos procedūras. Uždaromi sporto, kūno kultūros klubai, baseinai, SPA. Šokių, dainavimo, kiti kontaktiniai užsiėmimai draudžiami. Galimos tik individualios sporto treniruotės lauke: privaloma išlaikyti bent 2 m. atstumą. Leidžiama sportuoti individualiai, dviese arba su šeimos nariais.

Ugdymo įstaigos

Dėl viruso protrūkio vaikų darželyje „Rugelis“ veikla yra sustabdyta. Kiti darželiai veiks laikantis visų saugumo reikalavimų ir vengiant kontaktų su vaikų tėvais. Ar leisti vaiką į darželį nuspręs tėvai, pateisinti nelankytų dienų nereikės. Iškilus rizikai dėl galimo viruso plitimo, darželių ir pradinių klasių veikimas gali būti nedelsiant stabdomas. Pradinių klasių mokiniams nuotolinis mokymas nebus taikomas – vaikai lankys ugdymo įstaigas. Pasak Eugenijaus Januševičiaus, vyresnių klasių (5-12 kl.) mokiniams greičiausiai bus taikomas mišrus mokymas, kuriam pritaria dauguma Biržų rajono ugdymo įstaigų vadovų.

Gydymo įstaigos

Pagal Vyriausybės nurodymus, karantino metu turės būti užtikrinamas asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas: skubi pagalba, COVID-19 diagnostika, gydymas, izoliacija. Taip pat turės būti užtikrinama planinė neatidėliotina pagalba. Biržų poliklinika dirbs nuotoliniu būdu iki tol, kol bus atlikti visi pakartotiniai testai darbuotojams. Kontaktiniu būdu bus teikiamos odontologijos paslaugos, vaikų ir suaugusiųjų skiepijimai, įsidarbinančių asmenų sveikatos patikrinimo paslaugos.

Kur kreiptis dėl testų

Karantino metu, pajutę viruso simptomus, gyventojai turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris, išrašęs siuntimą, nukreips į polikliniką atlikti koronos testo. Jeigu asmuo atvykti į polikliniką negali, speciali brigada atvyks testo atlikti į namus.

Serga visame rajone

Ketvirtadienio popietės duomenimis, Biržų rajone koronavirusu serga 44 asmenys. Kaip žinoma, virusas įsisuko į rajono savivaldybę, polikliniką, vaikų darželį „Rugelis“, Biržų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, „Biržų rangą“, „Saulės“ gimnaziją, „Maximą“, „Biržų komunalinį ūkį“.

Izoliuotis Vabalninke

Asmenys, kuriems reikės izoliuotis, tačiau tam neturės sąlygų, turės kreiptis į Kęstutį Knizikevičių arba Vaidotą Viederį. Specialistai suteiks visą informaciją ir reikiamą pagalbą. Pasak K. Knizikevičiaus, patalpos izoliacijai yra paruoštos Biržų technologijų ir verslo centro Vabalninko skyriuje. Pačiuose Biržuose izoliacijai skirtų patalpų nėra.
  Birutė PETKEVIČIŪTĖ
Rekomenduojami video