Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šalyje ir toliau stebima hidrologinė sausra

Lietuvoje pirmoje rugsėjo pusėje ir toliau stebima hidrologinė sausra, teigia Hidrometeorologijos tarnyba.

Tarnybos teigimu, nors ir palijo, o orai atvėso, iš esmės situacija šalies upėse nepasikeitė. Kaip ir rugpjūtį, prasčiausia padėtis Pietų ir Pietryčių upėse, o geriausia – Vakarų.

„Labiausiai nusekusios Nemuno, Neries ir Nevėžio upės – ties jų vandens matavimo stotimis vandens lygis yra 40–70 cm žemesnis už vidutinį rugsėjo mėnesio vandens lygį“, – pranešime sako Hidrometeorologijos tarnybos hidrologė Gintarė Kugytė.

Pasak jos, Šventosios ties Ukmerge ir Anykščiais, Šušvės ties Šiaulėnais, Tatulos ties Trečionimis, Merkio ties Puvočiais ir Bartuvos ties Skuodu vandens lygis yra artimas daugiamečiam šio mėnesio vidurkiui (vyrauja iki 15 cm nusekimas).

Tarnybos teigimu, yra upių, kurių atskirose vandens matavimo stotyse stebima skirtinga situacija, – Šešupėje ties Liubavu šiuo metu vandeningumas yra artimas šio mėnesio vidurkiui, tačiau ties Kudirkos Naumiesčiu upė yra net 39 cm nusekusi nuo šio mėnesio normos. Panaši situacija ir Minijoje, kur Lankupiuose vandens lygis siekia 15 cm, o Kartenoje – net 45 cm žemesnis už rugsėjo mėnesio vidutinį vandens lygį.

Tuo metu Akmenoje-Danėje ties Kretinga ir Aunuvoje ties Aunuvėnais vandens lygis, nors nedaug (iki 10 cm), bet yra didesnis už šio mėnesio daugiametę normą.

Rekomenduojami video