Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šalyje ir toliau pingant degalams, kainos išlieka mažesnės nei Lenkijoje

Pastarąją savaitę benzinui Lietuvoje atpigus 1 proc., o dyzelinui – 1,6 procento, degalai Lietuvoje išlieka pigesni nei Lenkijoje. Pasak Lietuvos energetikos agentūros, tai jau trečia savaitė iš eilės, kai vidutinės degalų kainos šalyje mažėjo.

Agentūros duomenimis, gegužės 13-ąją litras dyzelino Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,45 euro, o vidutinė benzino kaina siekė 1,53 Eur/l.

Per savaitę benzino vidutinės kainos sumažėjo visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse 0,1–1 proc., išskyrus Lenkiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,2 procento.

Benzino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,56 Eur/l ir yra 0,03 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Estijoje ir Latvijoje benzino vidutinės kainos yra atitinkamai 1,78 Eur/l ir 1,73 Eur/l.

Tuo metu dyzelino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimyninėse valstybėse per savaitę sumažėjo 0,2–2,4 proc., išskyrus Lenkiją, kur vidutinė kaina padidėjo 0,3 procento.

ES šalyse degalai praėjusią savaitę taip pat atpigo – benzino vidutinė kaina sumažėjo 0,7 proc., o dyzelino – 0,8 procento. Palyginti su ES šalių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina mažesnė 14,5 proc., dyzelino – 11,4 proc. mažesnė.

Pasak LEA, gegužės pirmojoje pusėje Lietuvoje sumažėjo ir didmeninės degalų kainos – benzinas atpigo 0,08 Eur/l, dyzelinas – 0,04 Eur/l.

ELTA primena, kad per balandžio mėnesį didmeninė benzino kaina padidėjo 0,01 Eur/l, o dyzelino sumažėjo 0,04 Eur/l.

Rekomenduojami video