Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Saloje įsikūrė su šunimis

Ukmergiškis redakcijai pranešė apie aplinkinius papiktinusį incidentą karštą pirmadienio popietę šalia Šventosios.

Pasakojo, kad žmonės nusivedė du didelius šunis į netoli tilto esančią upės salą.

Šunys nebuvo taikūs. Pasak skaitytojo, pradėjo pulti nieko neįtariančius poilsiautojus, nuo  kranto bandžiusius bristi į vandenį.

„Šunys buvo saloje ir bandė bėgti per seklumą prie mūsų. Patyrėme stresą“, – laiške redakcijai pasakojo ukmergiškis, užsimenantis apie pakrantėje galiojantį draudimą vedžioti šunis.

Ukmergės miesto seniūnė Zita Pečiulienė priminė, kad mūsų savivaldybėje nuo 2017 metų yra įtvirtintos Gyvūnų laikymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės.

Vienas iš jų skyrių nurodo apie draudimus. Tarp jų – šunų augintojams.

Skelbiama, kad draudžiama „vesti, neštis, eiti su gyvūnais ar juos su savimi turėti teritorijose, patalpose ir kitose vietose, pažymėtose draudžiamuoju ženklu, išskyrus gyvūnus, kuriuos naudoja pareigūnai, atlikdami jų kompetencijai priskirtas funkcijas, ir šunis vedlius“.

Draudžiamasis ženklas turi būti ne mažesnio kaip 8 cm pločio ar skersmens ir pakabintas matomoje vietoje prie įėjimo į tokias teritorijas, patalpas ar vietas.

Taip pat draudžiama vedžioti gyvūnus vaikų žaidimų aikštelėse, sporto aikštynuose, stadionuose, kitose teritorijose ar patalpose, kuriose tai daryti uždrausta teisės aktais.

Dar vienas draudimas – maudyti gyvūnus paplūdimiuose ir maudyklose.

Miesto seniūnė Zita Pečiulienė sako, kad Ukmergėje palei Šventąją, kur poilsiauja ir maudosi žmonės, ligi šiol nėra pastatyti šunis vežioti draudžiantys ženklai.

Pasak seniūnės, iš vienos pusės, taip yra apeliuojant į žmonių sąmoningumą. Iš kitos pusės, tokių ženklų pastatyti savivaldybei neprivalu, nes paplūdimiai nėra oficialūs, jie neatitinka paplūdimiams keliamų reikalavimų.

Tačiau, anot Z. Pečiulienės, šis skundas – paskata tokius ženklus užsakyti ir kuo greičiau šalia maudyklų pastatyti. Tai bus padaryta artimiausiu metu.

 

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video