Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šakas deginusiam asmeniui iškvietė ugniagesius

Kėdainių rajone medžių šakas deginusiam asmeniui kaimynai iškvietė specialiąsias tarnybas. Atskubėję ugniagesiai rado vos vieno kvadratinio metro plote degančias šakas ir gyventojų supiltą nemenką žaliųjų atliekų sąvartyną.

Iškvietė ugniagesius

Šeštadienio popietę Bendrąjį pagalbos centrą pasiekė pranešimas, kad Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Koliupės kaime „kažkas dega“. Pranešėjas informavo, kad mato dūmus, o kas dega, įvardinti negalėjo.

Į įvykio vietą išskubėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos antrasis skyrius.

Atvykę ugniagesiai rado 1 m² plote degančias sukrautas sausas šakas. Jie jas užgesino vandeniu. Beje, čia pat buvo matyti ir sukrauta nemenka žaliųjų atliekų krūva.

Žmonės piktinosi, kad tokį lauželį galėjo užgesinti bet kuris pilietis, tačiau teko šį darbą atlikti gelbėtojams.

Ugniagesiai pastebi, jog apie kaime deginamus laužus dažnai praneša kaimynai arba asmenys iš pravažiuojančių automobilių.

Reikia laikytis taisyklių

Ugniagesiai primena, kad laužus deginti kaime reikia labai atsakingai ir laikantis tik griežtų saugumo reikalavimų.

Jei nėra galimybės kompostuoti, sugrėbtą sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus deginti galima ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių, deginant turi būti nuolat prižiūrintis žmogus, o baigus darbus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.

Draudžiama sugrėbtus augalus deginti ypač karštomis dienomis, draudžiama juos deginti miške, aukštapelkėse, durpingose vietose ar vietovėse, esančiose arčiau kaip 50 metrų nuo miško. Be atskiro leidimo draudžiama tokius laužus kurti ir miestuose ar miesteliuose.

Rekomenduojami video