Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis: santykiuose su Kinija galime dėti tašką

Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis sako, kad įsteigus Lietuvoje Taivano atstovybę salos, o ne jos sostinės vardu, tiek diplomatiniai, tiek ekonominiai santykiai su Kinija nutrūks.

Penktadienį „Žinių radijui“ buvęs premjeras teigė neabejojąs tokiomis pasekmėmis.

„Pasirinkom tokį kelią, kitos valstybės pasirinko kitokį, padarė kitokio pobūdžio atstovybes su tokiu pačiu turiniu, tik kitu pavadinimu. Mes tiesiog, matyt, dedam tašką ir pasakom, kad su Kinija neturėsim jokių diplomatinių santykių. Nei prekybinių, nei ekonominių“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vilniuje ketvirtadienį oficialiai atidaryta Taivano atstovybė Lietuvoje. Pirmuoju atstovybės vadovu bus paskirtas Ericas Huangas, šiuo metu einantis Taivano misijos Latvijoje vadovo pareigas. 

Lietuvos sprendimas leisti atidaryti atstovybę, kurios oficialiame pavadinime yra žodis „Taivanas“, įsiutino komunistinę Kiniją, kuri Taivaną laiko maištaujančia savo provincija.

Pekinas kitų valstybių veiksmus, kurie faktiškai ar simboliškai stiprina Taivano nepriklausomybę, laiko kišimusi į Kinijos vidaus reikalus ir prieštaravimu „Vienos Kinijos principui“.

S. Skvernelio nuomone, Pekinas griežtai laikysis šio principo, todėl dabar Lietuvai reikės sąjungininkų paramos „ne deklaracijomis ar pareiškimais, bet ir konkrečiais veiksmais“.

Dar šią vasarą Kinija konsultacijų atšaukė savo ambasadorių Vilniuje ir paragino atšaukti Lietuvos ambasadorių Pekine. Lietuvos ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė į Vilnių konsultacijų grįžo rugsėjį.

Rekomenduojami video