Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis nemato prasmės ratifikuoti Stambulo konvenciją: Lietuvoje nėra aktualu

Opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis nemano, kad Lietuvoje reikėtų ratifikuoti Stambulo konvenciją. Politikas pažymi, kad šis dokumentas būtų turėjęs daugiau prasmės anksčiau – kai, pasak jo, Lietuvoje smurtas artimoje aplinkoje buvo viena didžiausių problemų. Tačiau šiuo metu, tęsė ekspremjeras, situacija yra tinkamai reguliuojama nacionalinės teisės aktais.

„Kažkada – taip, tai buvo aktualu, nes smurtas artimoje aplinkoje buvo viena iš didžiausių problemų šalyje. Bet dabar nacionalinis teisinis reguliavimas viską išsprendžia, tai aš nematau prasmės (ratifikuoti konvenciją – ELTA)“, – ketvirtadienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Manau, kad dabar nėra prasmės patvirtinti, kadangi tai, kas buvo aktualu kažkada ir Lietuvai (kaip daugumai ne Europos Sąjungos valstybių), kalbant apie smurto prevencijos įstatymus, apie galimybes gauti teisinę pagalbą, kreiptis į teisėsaugos institucijas – tie klausimai yra sureguliuoti mūsų teisiniuose įstatymuose. Nematau didelės prasmės, kokią pridėtinę naudą duotų jos ratifikavimas“, – aiškino politikas.

ELTA primena, kad trečiadienį europarlamentarai pritarė tam, kad Europos Sąjunga (ES) prisijungtų prie Stambulo konvencijos, skirtos smurto prieš moteris prevencijai. Toks žingsnis žengtas siekiant užbaigti konvencijos ratifikavimo ES procesą.

Visgi, ES prisijungimas prie Stambulo konvencijos nereiškia, kad visos ES valstybės narės ratifikavo konvenciją – jos vis dar turėtų tai padaryti nacionaline tvarka.

Šešios Bendrijos narės konvencijos yra dar neratifikavusios – tai Bulgarija, Čekija, Vengrija, Latvija, Lietuva ir Slovakija.

Po EP sprendimų, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad europarlamentarų nutarimas yra dar vienas paraginimas Lietuvai ratifikuoti pastarąjį dokumentą. Tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė nurodė, kad pagerinus konvencijos vertimo iš anglų kalbos kokybę bei išsklaidžius daliai žmonių kylančias keistas interpretacijas, dokumentą ratifikuoti galėtų dar šios kadencijos Seimas.

Rekomenduojami video