Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis mokytojus ragina nesitikėti, kad etatinis apmokėjimas bus panaikintas

Streikuojantys pedagogai neturi aiškiai suformuluotų pasiūlymų, nors su jais ir yra kalbamasi, LRT RADIJUI sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Anot jo, tikrai nebus taip, kad etatinio apmokėjimo modelis bus atšauktas. Šį modelį bus bandoma pagerinti.

S. Skvernelio teigimu, nuo pat 2017 m. etatinio apmokėjimo modelio kūrime dalyvavo visos profesinės sąjungos, išskyrus vieną. Būtent ši profesinė sąjunga dabar ir inicijuoja streiką. „Nestreikuojantiems mokytojams ir mokykloms sistema yra tobulinama. Dėl to, kad tiems žmonėms socialinis dialogas yra pirmoje vietoje. Pirmoje vietoje galbūt net ne socialinis dialogas, o vaikai, jų interesai“, – tvirtina premjeras.

Jo teigimu, streikuojantys pedagogai neturi aiškiai suformuluotų pasiūlymų, nors su jais ir yra kalbamasi: „Jie pasirinko tokį kelią ir tikrai tai yra vaikų interesų pažeidimas. Bet, kaip minėjau, demokratinėje valstybėje kiekvienas pasirenka protesto formą. Labai gaila, kad pasirinkta tokia forma.“

Vyriausybės vadovo tvirtinimu, periodiškai streikuoja apie 3,5 proc. visų mokyklų – vienos streikuoti baigia, tada tai daryti pradeda kitos. Paprastai, sako S. Skvernelis, streikai trunka neilgai, tačiau kai kurios mokyklos pasirinko drastiškesnį būdą ir streikuoja jau keletą savaičių.

„Bet kokiu atveju nukentės vaikai. Su didžiąją dalimi, 97 proc., bendruomenės yra sutarta. Grįžti atgal ir pasakyti, kad „žinote, mes viską panaikinsime, kas buvo“ <...> tikrai to nebus“, – nurodo ministras pirmininkas.

Paklaustas, ar tai reiškia, jog vyriausybė paprasčiausiai lauks, kol mokytojai pasiduos ir nustos streikuoti, S. Skvernelis tikina – tiesiog reikia racionalių siūlymų: „Nereikia niekam pasiduoti. Tiesiog tokios yra formos ir aš nematau dėl ko reikėtų pasiduoti. Vyksta dialogas su tais, kurie turi racionalių siūlymų. Pasakyti, kad viską panaikinkime ir 20 proc. pakelkime įkainius kažkokius... to tikrai nebus.“

Premjeras priduria, kad naujasis modelis bus tobulinamas: bus didinamas valandų, skirtų pasiruošti pamokoms, skaičius. Taip pat ketinama vadovavimą klasei diferencijuoti pagal klases, vaikų amžių, didinti valandų skaičių.

„Yra atliekami kiti darbai, kurie tikrai gali patobulinti, padaryti sistemą efektyvesnę, juo labiau kad ji, kaip jau minėjau, veikia trečią mėnesį“, – teigia S. Skvernelis.

Rekomenduojami video