Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis keičia tris ministrus

Premjeras Saulius Skvernelis keičia tris ministrus – kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei aplinkos apsaugos ministrą Kęstutį Navicką. Nors premjeras sako jais pasitikintis, tačiau norėtų matyti didesnį proveržį. 

„Yra daugiau sričių, kuriose kaip vyriausybės vadovas norėčiau matyti didesnį proveržį, didesnę dinamiką, didesnį ryžtą, todėl noru pranešti, kad šiandien priėmiau sprendimą keisti 3 šios vyriausybės ministrus“, – pirmadienį pranešė ministras pirmininkas.

Dažnai būna, kad, norint tęsti reformas, suteikti joms naują postūmį, reikalingi kiti žmonės, kalbėjo S. Skvernelis.

Pasak jo, tai yra sritys kuriose vykdytos nelengvos pertvarkos ir pokyčiai, kurie sulaukė daug pasipriešinimo: „Švietimo ir mokslo ministerijoje – netgi agresijos, nesuprantamų veiksmų. Tolimesniam reformos įgyvendinimui ir perkrovimui šie sprendimai buvo priimti.“

„Tikrai pasitikiu šiais ministrais, negaliu sakyti, kad jie blogai dirba. Taip, klaidų padaryta, bet už klaidas atsakomybę prisiimame visi. Geriau daryti, kartais klysti, negu imituoti darbą ir nieko nedaryti“, – kalbėjo jis.

Pasak jo, švietimo ir mokslo ministrė padarė daug, bet pavyko ne viskas.

„Yra daug dalykų, kuriuos reikia taisyti. Ir tai ne tik švietimo ir mokslo ministerijos klausimas“, – kalbėjo jis.

Pasak S. Skvernelio, kol nebus suderintų kandidatūrų, potencialių ministrų pavardžių jis neįvardins. Teikimus dėl ministrų atstatydinimo prezidentei jis ketina nešti trečiadienį. Naujus ministrus rasti jis stengsis kuo greičiau, bet tai bus daroma itin atsakingai.

Premjeras: mokytojų streikas pažeidžia įstatymus

Kalbėdamas apie švietimo finansavimą ir mokytojų protestą, S. Skvernelis sakė, kad „tai, kas dabar vyksta, nėra priimtina: ir metodai, ir būdai, kurie naudojami – tai daroma pažeidžiant įstatymus“. Jis kvietė mokytojus grįžti, o savivaldybes – imtis veiksmų, kad būtų atkurtas ugdymo procesas: „Ten, kur mokytojai, deja, streikuoja arba toliau streikuos, ieškoti galimybių papildomai sumokėti tiems mokytojams, kurie ateitų į mokyklas arba mokinius perkeldinėti į kitas mokyklas.“

„Tie klausimai, kurie keliami šiandien (dėl papildomo finansavimo) nėra niekuo grįsti, kainuojantys 300 mln. eurų, kurių paprasčiausiai nėra, nes kitaip reikėtų mažinti išlaidas kitoms sritims. Suprantama, kad reikalavimų įgyvendinti niekaip nepavyktų“, – kalbėjo jis.

Trečiadienį Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos mokytojai atvyko į ministeriją tartis su švietimo ministre Jurgita Petrauskiene ir pastato nepaliko iki šiol. Premjeras kritikuojamas dėl to, kad imasi per mažai veiksmų šiai krizei spręsti.

Antradienį Seime planuota interpeliacija J. Petrauskienei, tačiau raginimų pasitraukti pačiai anksčiau pasigirdo ir iš valdančiųjų „valstiečių“. Kad ministrės darbas kelia abejonių, yra pasakiusi iš prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Rekomenduojami video