Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis: "Kaukių dėvėjimas nebebus privalomas "

Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo naujienomis. COVID-19 komiteto posėdyje buvo priimti tam tikri sprendimai dėl kaukių dėvėjimo, ugdymo proceso, vasaros stovyklų. Ministras pirmininkas taip pat primena, kad tuos sprendimus turi patvirtinti Vyriausybė.

„Visų pirma – dėl kaukių. Jų dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems“, – rašo premjeras.

Tiesa, jis patikslino, kad tam tikrais atvejais jos bus reikalingos. „Tačiau kaukes vis dar reikės dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose.“

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga per spaudos konferenciją patvirtino, kad pakeitimas dėl kaukių įsigaliotų nuo ketvirtadienio, jei tam pritars Vyriausybė.

 „Siūloma, kad šita konkreti priemonė įsigaliotų nuo nutarimo įsigaliojimo, jei šiandien Vyriausybė apsispręstų, nuo rytojaus tokia nuostata įsigaliotų. Ne visur tokios priemonės dings, tik dalyje viešų atvirų vietų, kai kuriose atviros vietose vietose, kur žmonės būriuojasi, turgavietėse, reikalavimas dėvėti šias priemones išliks“, – sakė A. Veryga.

Renginiai – ir uždarose erdvėse „Dėl ugdymo proceso. Nutarta leisti pačioms švietimo įstaigoms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą (su nustatytais reikalavimais) arba mišrų. Taip pat šią vasarą bus organizuojama daugiau nei įprastai vaikų vasaros stovyklų. Suprantu, kad nemažai daliai tėvų tai bus labai aktualu.

Dar daugiau: Vyriausybė ieškos būdų, kaip subsidijuoti šias stovyklas ir taip padengti bent dalį tėvų išlaidų. Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas. Kol kas, žinoma, be žiūrovų.

Dėl renginių. Nuo gegužės 30-osios jie bus leidžiami tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvaus ne daugiau kaip 30 žiūrovų (renginio organizatoriai ir personalas čia neįsiskaičiuoja) ir bus išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Čia noriu pridurti, jog jau artimiausioje ateityje leidžiamas žiūrovų skaičius gali keistis didėjimo linkme – jei tik leis epidemiologinė situacija.

Pabaigai noriu priminti dar vieną svarbų dalyką: nuo ateinančio pirmadienio vėl bus leidžiama teikti odontologijos paslaugas. Tiek poliklinikose, tiek privačiuose kabinetuose, tiek ligoninėse. Kalbu ne tik apie skubią odontologinę pagalbą, bet ir įprastas planines procedūras.

Žinoma, visos įstaigos, kurios teikia odontologijos paslaugas, prieš atsidarydamos turi parengti planus, kaip organizuos darbą, juose numatyti viską, kas būtina, norint užtikrinti ir pacientų, ir personalo saugumą“, – toliau įraše rašė Vyriausybės vadovas.

Rekomenduojami video