Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis: karantinas bus tęsiamas iki gegužės 11 d., kainų reguliavimas būtinas

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad karantinas tikriausiai bus pratęstas, tačiau veiklą atnaujinti galės vis daugiau verslų. Taip pat S. Skvernelio nuomone, būtina imtis kainų reguliavimų.

Premjeras prieš Seimo posėdį parlamente susirinkusiems žurnalistams tvirtino, kad trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus siūloma karantiną pratęsti iki gegužės 11 d. Pasak jo, bus svarstoma dėl švelnesnių karantino sąlygų, kurios sudarytų galimybę veiklą atnaujinti kai kuriems verslams.

Tai, pavyzdžiui, leistų veikti lauko kavinėms, kai kurioms grožio paslaugas teikiančios įstaigoms, būtų galima užsiimti sportine veikla lauke.

Vyriausybė taip pat svarstys galimybę atnaujinti planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimą. Taip pat, anot S. Skvernelio, bus priimti sprendimai dėl muziejų ir bibliotekų lankymo. S. Skvernelis teigė, kad dėl darželių atvėrimo bus sprendžiama vėliau, o ir įstaigos atsivertų kiek kitaip.

S. Skvernelio tvirtinimu, bus laukiama medikų rekomendacijų, kaip būtų galima organizuoti darželių veiklą, nes kas penktas ikimokyklinių įstaigų darbuotojas patenka į rizikos grupę.

 „Mūsų pagrindinis galvos skausmas, kaip saugiu būdu kuo greičiau atstatyti režimą“, – sakė S. Skvernelis.

Premjeras, vertindamas prezidento Gitano Nausėdo veto kainų reguliavimą nustatančiam įstatymo projektui, pažymėjo, kad šis įrankis yra būtinas, jeigu norima „neleisti plėšikauti“ verslams, kurie gali naudotis karantino ir koronaviruso situacija.

„Tikiuosi Seimas priims sprendimą ir atmes prezidento veto“, – sakė S. Skvernelis. Karantinas Lietuvoje prasidėjo kovo 16 dieną.

Praėjusią savaitę Vyriausybė pradėjo pirmą karantino švelninimo etapą, kurio metu veiklą atnaujino ne maisto prekių parduotuvės, kurios turi įėjimą iš lauko.

Vilmantas Venckūnas

Rekomenduojami video