Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis: dėl kiaulienos kalbant su Lenkija dar yra diplomatinių priemonių

Lenkijai uždraudus kiaulienos importą iš šalių, kuriose nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM) ir kurios priskirtos vadinamajai antrajai zonai, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad kalbantis su Lenkija dar nėra išnaudotos visos diplomatinės priemonės, ir jos bus panaudotos. O jeigu tai nepasiteisins, Lietuva turės „imtis tam tikrų priemonių“.

„Mes dar neišnaudojome visų diplomatinių kanalų. Artimiausiomis dienomis, matyt, įvyks ir mano pokalbis su kolega Lenkijos ministru pirmininku. Iš tiesų tie veiksmai, kurių imasi kaimyninė valstybė, prieštarauja ES teisei. Galiausiai, mes nesame gavę argumentuotų atsakymų, kodėl tokių veiksmų buvo imtasi“, - LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ sakė premjeras.

S. Skvernelio teigimu, Lenkijos sprendimas nesuderinamas su bendra ES politika.

„Tikrai galiu pasakyti, kad vadinamosiose antrosiose AKM zonose yra taikomos priemonės, kurios yra absoliučiai pripažintos Europos Komisijos. Tai yra saugi produkcija, ir diskriminuoti tokiu atveju, riboti laisvą prekių judėjimą tikrai nematau jokio pagrindo“, - kalbėjo premjeras.

ELTA primena, kad gruodžio viduryje Lenkijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministras pasirašė įsaką, kuriuo bus ribojamas kiaulienos importas iš tų sričių, kurios laikomos raudonąja AKM zona, tarp jų ir Lietuvos.

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys yra sakęs, kad, nepavykus su Lenkija dėl importo atnaujinimo susitarti diplomatiškai, Lietuva ketina imtis atsakomųjų veiksmų.

Neoficialiais duomenimis, lenkų ūkininkai piktinosi, kad iš kaimyninių šalių vežama pigi kiauliena mažina vietinių augintojų pelnus.

Rekomenduojami video