Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Skvernelis apie prokurorų atskleistus faktus: tai nebejuokinga

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad prokurorų atskleistą informaciją apie politikų ir kitų asmenų daromą poveikį ikiteisminiams tyrimams turi įvertinti Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas. Pasak Vyriausybės vadovo, prokurorų atskleista informacija kelia įtarimų, todėl į ją komitetas turi atsižvelgti ir išanalizuoti.

„Tose vietose, kur kalbama apie politikų kišimąsi į prokuratūros veiklą su nurodymais pradėti kriminalinės žvalgybos bylas, su nurodymais pradėti arba pareikšti įtarimus - vienareikšmiškai tai yra netoleruotina ir neleistina. Prokuratūra nepriklausoma. Prokuroras atskaitingas šalies prezidentui. Prokuratūros parlamentinę kontrolę vykdo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, tad manyčiau, kad tai tikrai yra šio komiteto vertinimas turėtų būti padarytas. Tai yra komiteto veiklos sritis, kur turi pasikviesti prokuratūros vadovus ir tuos prokurorus, kurie kalba faktus. Jeigu tokie yra realūs, turėtų būti atliekami tam tikri veiksmai komitete“, - ketvirtadienį „Žinių radijui“ teigė premjeras.

Pasak premjero, komitetas turi išsikviesti prokurorus, kurie davė informaciją žiniasklaidai.

,,Komitete padarius uždarą posėdį, tie prokurorai, kurie kalba ir nori kalbėti, ir tos negerovės, jei tokios yra, jas iškelti, prokurorai turi būti išklausyti (...) Kuomet kalbama apie intervenciją, žmogaus privatų gyvenimą ir kas susiję su pagrindinių laisvių teisių apribojimu, įtarimu pareiškimu, tai čia yra nebejuokinga“, - teigė jis.

Lrytas.lt tęstiniame straipsnių cikle paviešino interviu su prokurorais apie politikų ir kitų asmenų daromą poveikį ikiteisminiams tyrimams.

Pati prokuratūra kaltinimus neigia, bei sako, kad tikrovės neatitinkantys teiginiai kenkia prokuratūros vardui visuomenėje.

,,Reaguojant į dienraštyje „Lietuvos rytas“ ir to paties pavadinimo informaciniame portale skelbiamą publikacijų ciklą, kuriame pateikiami atskiri duomenys, nuorodos ar užuominos į abstrakčius šaltinius, jų apibendrintus vertinimus bei atskirų asmenų komentarai, kurių visuma formuoja neigiamą nuomonę apie Lietuvos prokuratūrą, ikiteisminių tyrimų pagrįstumą bei teisėtumą ir tokiu būdu yra menkinamas visuomenės pasitikėjimas prokuratūra, visa teisingumo sistema bei valstybės vadovais, prokuratūra atkreipia dėmesį į šiose publikacijose pateikiamus tikrovės neatitinkančius teiginius, tendencingai interpretuojamus ar nepaminėtus faktus, kitas reikšmingas visuomenės nuomonei aplinkybes“, - teigiama prokuratūros išplatintame komentare.

Rekomenduojami video