Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
S. Gentvilas: „Po septynerių metų tylos vėl steigiame draustinių – net 12“

Šiais metais steigiami nauji draustiniai saugos balinius vėžlius, kitas retas būtybių rūšis ir jų buveines, padės atkurti pelkių ekosistemas.

„Paskutinį kartą naujas gamtinis draustinis buvo įkurtas senokai – 2015 metais. Todėl po tokios pertraukos planuojame šiemet įsteigti net dvylika naujų draustinių“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Jo žodžiais, sprendimu atliepiamas visuomenės lūkestis stipriau saugoti šalies gamtą.

Šiais metais sklypų savininkų kompensacijoms už buveinėms perleidžiamą žemę bendra suma iš valstybės biudžeto ir ES fondų lėšų sudarys 5 mln. eurų.

Šiuo metu Lietuvoje veikiančių 402 valstybinių gamtinių draustinių sąrašą papildys Avižienių ir Bestraigiškių herpetologiniai, Ažukriaunio, Kalvelių ir Strėvininkų botaniniai-zoologinai, Gervelės, Giedraitiškių, Gratiškių ir Vilūniškių telmologiniai, Norkiškės ir Šilo botaniniai draustiniai. Be to, pernai dar prasidėjo Juodymų pelkės draustinio steigimo procedūra.

Bus plečiamos Rėkyvos ir Grūžių botaninių-zoologinių, Šalčios ir Visinčios hidrografinių, Širvintos kraštovaizdžio, Lygiaraisčio telmologinio draustinių, taip pat Birvėtos ir Gedžiūnų miško biosferos poligonų ribos. Išplėtus jau esamų draustinių ribas, bus sukurtos dar palankesnės sąlygos tausoti ir puoselėti jų gamtines vertybes.

Plėtrai dar turės pritarti Vyriausybė. Valstybinei saugomų teritorijų tarnybai pavesta parengti Vyriausybės nutarimų dėl minėtųjų plečiamų ir atrinktų steigti draustinių teritorijos ribų planų keitimo pradžios ir planavimo tikslų projektus.

Daugiausia mūsų šalyje yra genetinių (112), telmologinių (52), kraštovaizdžio (45), geomorfologinių (40), botaninių (35), hidografinių (34), botaninių-zoologinių (31) draustinių.

Vien pernai „Natura 2000“ ir Buveinių apsaugai svarbios teritorijų plotas padidėjo 35 tūkst. hektarų (iki 784,5 tūkst. ha). Vyriausybė šį mėnesį taip pat turėtų pritarti Punios šilo rezervato didinimui 5 kartus.

Šiuo metu saugomo teritorijos iš viso užima 1151 tūkst. ha, tai yra apie 17,63 proc. Lietuvos teritorijos. Vyriausybė Lietuvos saugomas teritorijas numačiusi išplėsti iki 20 proc. šalies ploto.

Rekomenduojami video