Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ruošiasi užčiaupti net ir kunigus

Panašu, kad LGBT teisės yra aukščiau už tradicinės šeimos teises

Lietuvoje grubiai užčiaupiami jau ne tik pavieniai asmenys. Užsimota susitvarkyti ir su religinėmis bendruomenėmis, nepritariančiomis LGBT siekiams. Penki Seimo nariai paruošė ir bando prastumti Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymo pakeitimą, kuriam įsigaliojus religinės bendruomenės galės būti likviduotos, jei pažeis žmogaus teises. Kitaip sakant, jei siūlomas įstatymo pataisas Seimas palaimins, nuo žemės paviršiaus bus nušluoti visi, kurie pasisakys, pavyzdžiui, prieš tos pačios lyties santuokas, lyčių keitimą, gėjų paradus ir išreikš kitokią nuomonę, kuri esą pažeidžia žmogaus teises.

Įstatymas skambėtų nekaltai, bet…

Įstatymo pataisose numatoma, kad Tradicinės religinės bendruomenės ir bendrijos teismo sprendimu gali būti išbrauktos iš Juridinių asmenų registro, o kitos religinės bendruomenės ir bendrijos teismo sprendimu gali būti likviduotos, jeigu religinės bendruomenės ar bendrijos veikla pažeidžia žmogaus teises ir laisves arba viešąją tvarką ir jos likvidavimas ar išbraukimas iš šio registro yra būtinas visuomenės saugumui, viešajai tvarkai, žmonių sveikatai ir dorovei ar kitų asmenų teisėms ir laisvėms apsaugoti demokratinėje visuomenėje.

Mūsų šalis pripažįsta devynias Lietuvos istorinio, dvasinio bei socialinio palikimo dalį sudarančias tradicines Lietuvoje egzistuojančias religines bendruomenes ir bendrijas: lotynų apeigų katalikų, graikų apeigų katalikų, evangelikų liuteronų, evangelikų reformatų, ortodoksų (stačiatikių), sentikių, judėjų, musulmonų sunitų ir karaimų.

Senovės Baltų religinė bendruomenė „Romuva“ yra viena iš gausiausių netradicinių religinių bendruomenių, niekaip negaunančių valstybės pripažinimo. Ji taip pat gali būti likviduota, jei neatitiktų įstatymo pataisose nurodomų dalykų.

Įstatymo pataisas parengė penki Seimo nariai: konservatoriai Arūnas Valinskas ir Andrius Navickas, laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius, valstietė Rimantė Šalaševičiūtė ir socdemas Algirdas Sysas. Šie seimūnai visuomet pasisakė ir kovojo už Partnerystės įstatymo atsiradimą, palankiai kalba apie lyties keitimo operacijas ir kitus LGBT bendruomenei aktualius dalykus.

Jei prieštaraus, bus užčiauptos?

Parlamentarė Agnė Širinskienė teigia, kad toks įstatymas labai aiškiai nukreiptas į vieną ir tą patį reikalą – vertimą tokiu būdu religines bendruomenes pritarti LGBT bendruomenių reikalams, antraip jos neteks galios būti religine bendruomene.

„Lietuvoje turime tradicinių religinių bendruomenių ir bendrijų, kurios, pavyzdžiui, savo veikloje prieštarauja lyties keitimui, gėjų paradams, partnerystei. Pagal tai, ką čia sukurpė ir registravo kolegos, žalimai, raskevičiai ir sabatauskaitės labai greitai konstatuos, kad ta bendruomenė ir bendrija, nepritardama lyties keitimui, dviejų vyrų partnerystei ar paradui, pažeidžia žmogaus teises ir jos išbraukimas iš juridinių asmenų registro yra būtinas demokratinėje visuomenėje.

Jau dabar kai kurie kunigai, kurie drįsta viešai pasakyti nepritariantys LGBT propagandai, viešai linčiuojami. Tad jei bus priimtos minėtos įstatymo pataisos, tokiems kunigams teks užsičiaupti arba jie tikriausiai bus tiesiog šluote iššluoti iš bažnyčių.Aut. past.

Kuriamas tobulas įrankis daryti spaudimą tradicinėms religinėms bendruomenėms ir bendrijoms, kad jos tylėtų ir neskleistų mokymo visuomenėje. Nors būtent mokyti tikėjimo tiesų ir yra jų svarbiausia paskirtis“, – teigia Seimo narė.

Ji taip pat tikina mananti, kad tokie įstatymai tėra kitos formos komunizmas, o labiausiai ją nustebino R. Šalaševičiūtės parašas, kuriuo ji laimina tokią įstatymo pataisą.

Tiesa, vargu ar stebėtis išties reikėtų – praėjusią kadenciją R. Šalaševičiūtei vadovaujant Sveikatos apsaugos ministerijai, buvo parengti ir dokumentai dėl medicininių lyties keitimo klausimų.

Nepritariančius LGBT kunigus viešai linčiuoja

Stumiamas įstatymo projektas gali skaudžiai paliesti net ir katalikų bažnyčią. Nepaisant to, kad katalikų Bažnyčia vis dar nėra vieninga LGBT klausimais, dalis kunigų vis dar yra itin skeptiški ir neigiamai vertina tiek partnerystės įstatymą, tiek vienalytę santuoką, tiek lyties keitimą ir visą genderizmo ideologiją, kuri pastaraisiais metais tiesiog klesti pasaulyje.

Tiesa, jau dabar kai kurie kunigai, kurie drįsta viešai pasakyti nepritariantys LGBT propagandai, viešai linčiuojami. Tad jei bus priimtos minėtos įstatymo pataisos, tokiems kunigams teks užsičiaupti arba jie tikriausiai bus tiesiog šluote iššluoti iš bažnyčių.

O ką darys pati bažnyčia, kai kunigų, net skaičiuojant ir tuos, kurie nepritaria LGBT ideologijai, jau ir dabar ženkliai trūksta, klausimas lieka atviras, juolab kad jau būta pavyzdžių, kas nutinka tiems, kurie atvirai sako tai, ką galvoja – prieš kelis metus Kretingos Pranciškonų gimnazijos kapelionas Paulius Vaineikis adventinių mišių metu LGBT bendruomenės narius vadino iškrypėliais. Jo kalba paplito socialiniuose tinkluose, buvo aršiai sukritikuota, o pats vienuolis neteko kapeliono pareigų.

Tuo tarpu kitų pasaulio šalių bažnyčiose vyksta keisti dalykai. Štai Vokietijoje LGBTQ bendruomenei save priskirianti kūrėja vienoje bažnyčioje surengė parodą, kurioje apstu pornografinio turinio vaizdų, o Rumunijos ortodoksai kunigai išleido kalendorių, kuriame pozavo stačiatikiai kunigai gėjai.

Tuo tarpu Anglijos bažnyčios kunigams bus leista laiminti civilines tos pačios lyties porų santuokas, iš esmės keičiant bažnyčios poziciją homoseksualumo atžvilgiu. Pirmieji palaiminimai gėjų poroms gali įvykti jau netrukus.

Panašu, kad link to einama ir Lietuvoje, tik klausimas, kodėl LGBT teisės yra aukščiau už tradicinės šeimos teises, iki šiol taip ir lieka neatsakytas.

Rekomenduojami video