Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ruošia Velykų rekordus: didžiulį valgomą vainiką ir Sabonio dydžio vištą iš siūlų

Lietuva ruošiasi Velykoms. Kam pasiruošimas tik kiaušinių marginimas, o kai kas ta proga ir Lietuvos rekordų siekia. Kas didžiuliu valgomu Velykų vainiku, o kas – Arvydo Sabonio dydžio višta pagaminta iš siūlų kamuoliukų.

„Pro šalį važiuoju, sustojau pasižiūrėti, kažkas nerealaus“, – sako pravažiuojantys pro Šakyną. Žmonės stabdo automobilius ir žavisi išmone, matuojasi su višta, kurios ūgis kaip krepšinio legendos Arvydo Sabonio – 2 m 20 cm. „Įspūdingai atrodo iš tikrųjų, matyt, tos spalvos visos taip. Šaunūs, išradingi. Nors tarp kitko galiu pasakyt, aš į mėnesį vieną kartą važiuoju, visada labai gražiai ta bendruomenė tvarkosi, visada yra, ką pažiūrėt“, – sako šiaulietė Rasa.

Ir šį kartą siūlų kamuoliukus vištai gamino kone visi Šakynos gyventojai ir ne po vieną dešimtį. Iš viso sunaudota 36,5 kilogramų įvairių siūlų, o kamuoliukų pagaminta 4230. „Visi. Geranoriškai. Darėm burbulus, stengėmės. Gyvenam kaimynystėje, tiksliau mokomės“, – pasakoja Šakynos gyventoja Asta.

„Buvo sugalvota kitoniška višta, galbūt į mūsų krepšininku, kad būtų panaši savo ūgiu. Tai manau, kad pavyko, nuomonių gali būti įvairių, bet tikrai džiaugiamės ir didžiuojamės savo krašto žmonėmis“, – teigia Šakynos seniūnas Mindaugas Gedvilas.

Su šia višta Šakynos gyventojai pretenduoja į Lietuvos rekordų knygą. Žmonės sako, kad pastebi, jog daug kur Lietuvoje miesteliai ir kaimeliai stengiasi originaliai pasipuošti.

„Velykos yra tokios margučiai, čia irgi višta yra margutis irgi. Kaip ir visoj Lietuvoj mėgsta šventes visi. Daug kur labai. Iš tikrųjų puošiasi“, – kalbėjo kaunietis Lionginas. Velykų vainiką iškepė Šiaulių prekybos ir verslo mokykla. Ši mokykla pagarėjusi rekordais ir jei bus užfiksuotas, tai bus jau 22-asis mokyklos rekordas. Pyrago ilgis beveik du su puse metro, plotis – netoli dviejų. Matuojamas ir perimetro ilgis. „Gavosi 6 metrai 95 cm. Miltai, mielės, cukrus, sviestas, pienukas, kiaušiniai, vanilinis cukrus, druska. Turbūt viską pasakiau. Šiandien nuo 6 užsimaišėme tešlą“, – sako profesijos mokytoja Daiva Vidugirienė.

Į pyragą sudėta 14 kilogramų dviejų spalvų mielinės tešlos.

„Sudėtingiausiai turbūt buvo nuspręsti kokios formos pynę darysim, iš kiek kaselių – ar iš trijų, ar keturių, ar penkių. Sunkiausiai tas buvo nuspręsti ir žinoma įgyvendinti, nes visgi iš 5 kaselių supinti pynes ir jų dar tiek daug, iš tikrųjų buvo didžiausias iššūkis“, – pasakoja mokinė Eglė Andriekienė. Šis pyragas bus padovanotas labdaros organizacijoms ir senelių namams.

Rekomenduojami video