Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rūkantieji turės pasirūpinti, kad dūmai nepatektų pas to nepageidaujančius kaimynus

Priimtos Administracinių nusižengimų kodekso pataisos, kuriomis įtvirtinta administracinė atsakomybė – už draudimo rūkyti vidaus patalpose ar balkone nesilaikymą – pastatų (butų) arba patalpų savininkams ar kitų daiktinių teisių turėtojams.

Pagal Seimo priimtus kodekso pakeitimus už įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą patalpų savininkui grės bauda nuo 30 iki 60 eurų (dabar – 20-50 Eur), o už pakartotinį nusižengimą – bauda nuo 60 iki 120 eurų (dabar – nuo 50 iki 90 Eur).

Įstatyme taip pat įtvirtinta, kad pastato (buto) savininkas ar kitas fizinis asmuo, kuris naudojasi pastatu (butu) ir jame rūko, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kaimynų – kito savininko pastato (buto) patalpas.

Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisomis Seimas nutarė nuo 2021 m. drausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, kai bent vienas namo gyventojas prieštarauja rūkymui.

Teisę atlikti administracinio nusižengimo tyrimą turinčio pareigūno reikalavimu buto arba patalpos savininkas arba kitų daiktinių teisių turėtojas turės šiam pareigūnui nurodyti asmens, kuris rūkė buto ar patalpos balkone, terasoje, lodžijoje, duomenis – vardą, pavardę ir gyvenamosios vietos adresą.

Rekomenduojami video