Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rugsėjo pirmosios šventę atsinešė širdyse

Pirmoji rugsėjo diena šiemet buvo kitokia – kaip ir visa mūsų kasdienybė. Nemažai ugdymo įstaigų atsisakė bet kokios šventės, tad šventiškai pakylėtą naujųjų mokslo metų pradžią ir vaikams, ir tėvams bei mokytojams teko atsinešti širdyse. Vis dėlto kai kur bent pirmokėliai, ar į pirmąsias gimnazines klases atėję jaunuoliai sulaukė kuklaus šios dienos paminėjimo.

Naujoji karta

Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje mažiausiems mokyklos ugdytiniams trumputė šventė buvo suorganizuota vidiniame mokyklos kiemelyje. Kiekvienos klasės mokiniai ir tėveliai pirmąją dieną mokykloje paminėjo atskirai – taip buvo užtikrinamas ir vaikų, ir tėvelių saugus buvimas drauge.

Ir nors pirmokėliai sveikinimus klausė sėdėdami vienas nuo kito per metrą, jiems buvo palinkėta kuo greičiau atrasti draugystės šilumą ir pažinimo džiaugsmą, o progimnazijos direktorius Albinas Stankevičius vylėsi, kad greitu metu kaukių, kurios riboja kokybišką bendravimą, nebereikės.

Mažuosius pirmokus ir jų tėvus pasveikino ir rajono vicemeras Paulius Aukštikalnis, linkėdamas augančio noro kasdien sužinoti vis daugiau.

Jaunieji gimnazistai

Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijoje buvo pasveikinti į pirmąsias gimnazines klases įstoję jaunuoliai.

Kaip sakė gimnazijos direktorius Gintaras Petrulis, ne kiekvienam jaunuoliui tenka garbė nešti gimnazisto vardą. Sveikindamas moksleivius direktorius atkreipė dėmesį, kad mokykloje bus griežtai paisoma visų rekomendacijų dėvėti apsaugos priemones, laikytis reikiamų atstumų – vadovas pabrėžė, kad svarbu ne tik saugoti save, bet saugoti ir visus aplinkinius.

Sveikinimo žodį tarė ir savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, kuriam šių metų rugsėjo pirmosios sveikinimas yra simboliškas.

„Prieš 41 metus dirbau šioje mokykloje mokytoju, buvau kurį laiką ir jos direktorius. Labai simboliška, kad šį rudenį, paskutinius savo darbo metus, sveikinu jus čia.Sveikinu jus, pasirinkusius vieną žymiausių Kėdainių gimnazijų“, – kalbėjo J. Lukoševičius.

Beveik suaugę

Kėdainių šviesiosios gimnazijos direktorė Violeta Liutkienė žodžių į vatą nevyniojo – gimnazistai jau beveik suaugę žmonės, tad ir kalbėti su jais reikia, kaip su suaugusiais žmonėmis. Griežtai paraginusi visus šventės dalyvius užsidėti veido kaukes, ji sakė besitikinti jaunuolių sąmoningo elgesio.

„Nenoriu, kad būtų pykčių dėl kaukių dėvėjimo, dėl atstumų laikymosi. Šie metai tokie – kad mums reikia rūpintis šalia esančiu, rūpintis ne tik savimi, bet ir kitais – tikiuosi, kad tą suprasite.

Gyvenimas ne tam skirtas, kad eitume į konfliktus. Juo labiau, kad dvyliktokams egzaminų metai, ir taip bus streso. Trečiokai – esate atsipūtę, patikrinimo nebuvo, egzaminų nebus. Bet atsiminkite, ką pasėsite dabar, tą pjausite 12-oje klasėje. Tad geros sėjos! Noriu palinkėti visiems džiaugtis gyvenimu, imti iš jo viską, ką tik galit, ir duoti jam taip pat tiek, kiek tik gali“, – kalbėjo gimnazijos vadovė.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video