Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rugsejo 1-oji ant nosies, tėvų piniginės tuštėja: paruošti keturiems vaikams – 1000 eurų

Jei pernai tėvai dėl koronaviruso ir nuotolinio mokymosi savo vaikų į mokyklas ruošti neskubėjo, šiemet, nors iki rugsėjo 1-osios dar kelios savaitės, – žymiai drąsiau perkamos mokyklinės priemonės, užsakinėjamos uniformos vaikams. Ekspertai sako, kad mokyklinių priemonių ir uniformų kainos nekilo, tačiau norint pirmoką suruošti į mokyklą vis vien teks gerokai patuštinti šeimos biudžetą – net ir perkant pigiausias prekes tai kainuos mažiausiai 250 eurų.

Būsima pirmokė Gertrūda matuojasi mokyklinę uniformą. Mergaitė sako, kad uniforma jai labai patinka, o dar labiau džiaugiasi, kad galės grįžti į mokyklą, kur pernai pradėjo eiti į parengiamąją klasę.

Pernai einat į parengiamąją klasę mama Jolanta mažajai Gertrūdai nupirko uniformą, tad šiemet reikia atnaujinti tik kelias jos dalis. Ir nors praeitais metais uniforma prakabėjo spintoje, šiemet tokio jos likimo pirmokės mama nesibaimina. Nors išlaidų bus nemažai, mat vyresnioji dukra savąją uniformą išaugo.

Gertrūdos mama Jolanta teigia: „Didžiajai apie 150, mažajai iki 100. Taip, kaip ir pernai buvo, ta pati praktiškai kaina.“ Uniformas siuvančios įmonės vadovė Jūratė Švežkienė vos spėja pakuoti vaikams užsakytas uniformas. Vien per šį savaitgalį įmonė gavo 50 užsakymų. Pasak įmonės vadovės, tėvai, likus kelioms savaitėms iki rugsėjo, pradėjo uniformas intensyviai užsakinėti. Jūratė Švežkienė sako, kad uniformų kainos dėl sutarčių su mokyklomis nekilo, nors medžiagos pabrango 40 procentų. Tad kaip ir pernai, perkant kelnes, švarkelį ir marškinėlius galima įtilpti į 100 eurų.

Na, o tie tėvai, kurie kasdien nori keisti vaikams marškinėlius, už uniformą gali pakloti ir 200. Tačiau net ir tokias sumas šiemet tėvai už uniformas kloja drąsiai.

„Unicorn“ vadovė Jūratė Šviežkienė sako: „Kokie 30 procentų buvo mažesni pardavimai ir vienetų pirkimo kiekis buvo mažesnis, šiemet aktyvesni tikrai pardavimai. Ir dar yra toks momentas, kad mamos pasakoja, kad tikrai visus rūbus išaugom ir pernai net nepirkom uniformos, o šiemet jau ruošiasi į mokyklą pilnu komplektu.“

Rugsejo 1-oji ant nosies, tėvų piniginės tuštėja: paruošti keturiems vaikams – 1000 eurų

Dvynukių mama Aušra taip pat ruošiasi rugsėjo pirmajai. Žiūrinėja kuprines, penalus, kitas mokyklines priemones. Aušros dukros eis į ketvirtą klasę ir nors priemonių, atrodytų, reiks mažiau, moteris sako, kad vaikus į mokyklą išleisti vis vien labai brangu. „Pabrango, taip. Vienareikšmiškai pabrango.

Sąsiuviniai, pieštukai, flomasteriai, viskas pabrango. Bijau pameluoti tiksliai, bet kokiu trečdaliu tai tikrai“, – sako Aušra. Aušra skaičiuoja, kad kad vienai dukrai mokyklos reikmenims reiks išleisti daugiau nei 100 eurų: „Mažiausiai 150 eurų, grubiai rudeniui, o dar toliau, jeigu žiūrėti žiemos sezonui, čia apimant ir sportbačius, ir aprangą, ir naujus drabužėlius, tai, žinot, išeis apie 300.“

 Tiesa, kitos mamos sako, kad pasiruošimas naujiems mokslo metams joms finansiškai skausmingas nebus. „Stengiuosi šiaip neišlaidauti smarkiai. Visada mėgstu pataupyti, pagalvoti, kas gali antrą kartą praversti. Nu nepajautėm, kad mus žiauriai nuskausmintų tie mokslo metai, iš tikrųjų. Aišku, pratybos ten, visa kita, bet realiai, kai pagalvoji, darželis irgi kainuodavo.

Tiesiog gal čia vienu ypu išleidi daugiau pinigų, bet paskui tai nebeleidi visus metus“, – teigia viena mamų. „Nu man 1000 tikrai kainuoja 4 vaikus paruošti pirmai rugsėjo. Ką reiškia, brangu. Aš galiu pirkti naują penalą, o galiu nepirkti, nes dar senas realiai, nu bet vaikas nori. Ypač mergaitės. Čia irgi toks klausimas, kiek aš noriu išleisti. Aš manau, kad jeigu tu turi vaikų, tu turi uždirbti penalui“, – sako kita. Kad tėvai aktyviai ruošiasi rugsėjo pirmajai pastebi ir prekybininkai.

Anot „Maximos“ atstovo, šiemet pirmomis rugpjūčio savaitėmis lyginat su pernai, žmonės nupirko penktadaliu daugiau mokyklinių priemonių. „Praėjusiais metais tik prieš rugsėjo pirmąją prasidėjo prekyba, tai šiais metais matome tikrai visiškai kitokią situaciją ir išties mokyklai jau yra ruošiamasi“, – sako „Maxima“ atstovas Tomas Bašarovas.

Pasak ekspertų, mokyklinių priemonių kainos nekilo, nes atsirado didesnė pasiūla, kuri padėjo išlaikyti stabilias jų kainas. Tiesa, pirmoką į suruošti mokyklą tėvams kainuos nemažai. „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė teigia: „Pirmoko krepšelis mūsų skaičiavimais, pats pigiausias, kurį mums tenka rasti kainuoja maždaug 250-300 eurų ir į tai įeina tiek pratybos, tiek kanceliarinės prekės, kuprinė uniforma, sporto, šokio apranga.

Bet daugelis apklaustųjų mūsų tėvų sako, kad jie vis tik nesirenka to pigiausio varianto, tada aš sakyčiau, kad na turbūt 300-400, kiekvienai šeimai visgi reikės surasti.“ Jūratė Cvilikienė Žmonėms, norintiems sutaupyti ruošiant vaikus į mokyklą, ekspertai pataria peržiūrėti, kokias priemones mažieji jau turi ir pirkti tik būtinas prekes.

Rekomenduojami video