Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rudeniu alsuojančiame parke – narcizų sodinimo talka

Jau šį savaitgalį – šeštadienį ir sekmadienį – Gargždų miesto bendruomenė su seniūnija kviečia visus į talką – narcizų sodinimo akciją miesto senajame parke. Bus pasodinta net pusė tonos narcizų svogūnėlių! Geltonai pražystantis parko šlaitas – tarsi atsvara apleistai parko infrastruktūrai, kuri metų metus nesulaukia investicijų. Tačiau Savivaldybės vadovai žada proveržį, parko vaizdas turėtų keistis.

Pradėjo nuo savęs

Jau penktus metus narcizų sodinimo akciją organizuojančios Gargždų miesto bendruomenės narės Roma Litvinaitė ir Sandra Mažeikė pasakojo, kad ši akcija kilo neatsitiktinai: „Gargždai turi nuostabų parką, tačiau jam stigo gyvasties. Tad pirmiausia buvo sukurta vaikų žaidimų aikštelė, o po to bandyta gaivinti želdinius. Sodinome ir krokų, tulpių, tačiau parko lankytojai greit išmindydavo šias pavienes gėles. Tad nusprendėme pasirinkti vienos rūšies gėles ir pirmiausia patys į jas investavome. Rinkome pinigus iš bendruomenės narių. Kas 50, kas 100 Eur – visi davė, kiek galėjo. Pirmiausia parodėme pavyzdį patys.“

Nuo tada kiekvienais metais, pavasarį, Gargždų miesto bendruomenė organizuoja šeimų pikniką tarp narcizų, kurio metu renka lėšas narcizų svogūnėliams. Dažniausiai surenkama apie 300 Eur. Ir šiemet už 350 Eur įsigyta narcizų svogūnėlių. „Tačiau svogūnėlių bus kur kas daugiau – net pusė tonos, mat mūsų iniciatyvą palaiko „COR DU Marketing LTD“ kompanija ir Remigijus Ačius, Didžiojoje Britanijoje gyvenantis lietuvis, kurie daug narcizų svogūnėlių mums tiesiog padovanoja“, – džiaugiasi R. Litvinaitė ir S. Mažeikė.

Apleistą parką norima labiau pritaikyti pasivaikščiojimams, dar vienai poilsio erdvei.Apleistą parką norima labiau pritaikyti pasivaikščiojimams, dar vienai poilsio erdvei.10 val. žaidimų aikštelėje

Gargždų seniūnijos apželdinimo specialistė Norgailė Verbaitė džiaugėsi tokia Gargždų miesto bendruomenės iniciatyva: „Pati būtinai prisijungsiu prie narcizų sodinimo akcijos. Šios gėlės parinktos labai taikliai. Mat pavasarį visi būname išsiilgę žiedų, o narcizai sužydi vieni iš pirmųjų. Nuostabiai papuošia Gargždų miesto senąjį parką.“

Visi norintieji prisijungti prie talkos kviečiami šeštadienį ir sekmadienį rinktis 10 val. vaikų žaidimų aikštelėje. Reikia turėti kastuvą, pirštines ir kibirą. „Svarbiausia – nepamiršti geros nuotaikos, meilės gėlėms, parkui ir miestui. Jei ryte labai lis, rinksimės kiek vėliau, bet sodinimas tikrai vyks“, – užtikrino Roma ir Sandra.

Parke sutikta su vaikais laisvalaikį leidžianti gargždiškė Marija (pavardė redakcijai žinoma) „Bangai“ teigė, jog parkui dovanojami bendruomenės narcizai – tikra atgaiva. „Jei ne bendruomenės iniciatyvos, parkas būtų išvis nykus. Buvusios kadencijos valdantieji skelbėsi, kad Klaipėdos rajonas pasmerktas pinigams, tačiau čia atėjus pasivaikščioti to nematyti. Tiesa, keletas takelių naujai išasfaltuoti, bet bendros situacijos tai negelbsti. Vaikų žaidimų aikštelės pagrindas taip pat apgailėtinas, vien akmenys... O juk rajono centras“, – stebėjosi dviejų mažamečių vaikų mama Marija.

Planuose – net Vyšnių sodas

Parko skaudulį malšinti pasiryžę dabartiniai Savivaldybės vadovai. „Tai vienas iš prioritetinių savivaldybės projektų – jau parengtas parko tvarkymo techninis projektas, gautas leidimas. Ne kartą skelbtas ir pirkimas rangos darbams, tačiau dėl per didelių rangovų pasiūlytų kainų konkursus teko nutraukti. Todėl projektas suskirstytas į etapus. Tikimasi, kad tokiu būdu darbai pajudės iš vietos. Todėl pirmuoju etapu bus tvarkomi parko želdynai“, – planus atskleidė Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė Rita Rapalienė.

Apleistą parką norima pritaikyti pasivaikščiojimams, dar vienai poilsio erdvei. „Tad pirmiausia ir reikia sutvarkyti čia esančius želdinius. Dalis medžių bus nugenėti, dalį, deja, teks pašalinti, nes jie jau kelia pavojų, gali bet kada nuvirsti, sužaloti lankytojus. Rytiniame parko šlaite (plotas apie 4,6 ha) šiuo metu stipriai išplito medžių ir krūmų atžalos, savaiminiai sąžalynai. Šalinsime krūmynus Minijos upės pakrantėse“, – informavo Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausioji specialistė.

Planuose – net Vyšnių sodas. Jį numatyta įveisti pietinėje parko dalyje netoli Minijos upės vingio ir netoliese buvusio, bet šiuo metu jau sulaukėjusio ir pasenusio vaismedžių sodo. „Kadangi Gargždų miesto bendruomenė jau pradėjo gražią tradiciją – narcizų lauko sodinimą, tai mes norime prie to prisidėti. Neužmirštuolėmis planuojame apsodinti paminklines erdves, tokias kaip II pasaulinio karo Laisvės kovotojų laidojimų vieta. Tvarkysime Minijos upės senvagės aplinką. Be to, žemutinėje parko terasoje norima įrengti medinį pažintinį taką, taip pat miesto paplūdimį, o parko šlaitą rytinėje dalyje sutvirtinti mediniais rąstais. Šiuo metu jau yra paskelbtas tarptautinis konkursas. Pasiūlymus galimi teikėjai gali teikti iki spalio 16 dienos. Pirkimas vykdomas Savivaldybės biudžeto ir ES struktūrinių fondų lėšomis“, – dėstė R. Rapalienė. Anot jos, darbų tikrai daug ir tai tik pirmasis etapas: „Juos reikia atlikti, kad ateityje netrukdytų kitiems parko tvarkymo darbams – tiesti takus, modernizuoti apšvietimo sistemas, statyti amfiteatrą ir t. t.“

Agnė ADOMAITĖ

Rekomenduojami video