Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rokiškis bando pritraukti gydytojų

Rokiškio rajono savivaldybė patvirtino naują finansinės paramos gydytojams skyrimo tvarką, pagal kurią į rajoną dirbti atvyksiantiems specialistams numatoma 15 tūkst. eurų vienkartinė išmoka. Visgi, pasiūlyme yra ir papildomų sąlygų – gydytojas turi įsipareigoti savivaldybėje dirbti ne trumpiau kaip 2 metus, ne mažesniu kaip vieno etato krūviu ir deklaruoti gyvenamąją vietą Rokiškyje.

Šiais metais gydytojų pritraukimui suplanuotas 100 tūkst. eurų biudžetas, skelbia Rokiškio rajono savivaldybė.

„Pagal naująją tvarką vienkartinė 15 tūkst. eurų išmoka neatskaičius mokesčių skiriama gydytojui, jei jis įsipareigoja Rokiškio rajono ASPĮ dirbti ne trumpiau kaip 2 metus, ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu ir deklaruoja gyvenamąją vietą Rokiškio rajono savivaldybėje. Jeigu gydytojas dar 3 metams pratęsia darbo sutartį su ASPĮ ir įsipareigoja iš viso išdirbti 5 metus, jam gali būti papildomai skiriama 20 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių) vienkartinė išmoka. Tokiu atveju išmoka gydytojui siektų 35 tūkst. eurų“, – skelbia Rokiškio savivaldybė.

Be to, numatoma, jog išskirtiniais atvejais gydytojui gali būti skiriama 50 tūkst. eurų (neatskaičius mokesčių) vienkartinė išmoka, jei jis įsipareigoja ASPĮ dirbti ne trumpiau kaip 5 metus, ne mažesniu kaip vieno etato darbo krūviu ir deklaruoja gyvenamąją vietą Rokiškio rajono savivaldybėje. Tokia vienkartinė išmoka būtų mokama dalimis – 20 tūkst. eurų mokama įsipareigojus dirbti ASPĮ, kiti 30 tūkst. eurų būtų išmokami atidirbus ne mažiau kaip vienus metus.

Vis dėlto gydytojai, jau dirbantys ASPĮ ar pereinantys iš vienos Rokiškio rajono ASPĮ į kitą, pretenduoti į finansinę paramą neturi teisės, skelbia savivaldybė.

„Pretenduoti į finansinę paramą neturi teisės ir jeigu yra finansuojami pagal kitas rėmimo tvarkas ar vykdo sutartinius įsipareigojimus ASPĮ. Finansinė parama taip pat nebus skiriama gydytojams, kurie dirbo rajono ASPĮ ir iki naujos sutarties sudarymo praėjo mažiau kaip 5 metai“, – skelbiama pranešime.

Be to, gydytojui nutraukus darbo sutartį su ASPĮ anksčiau įsipareigoto termino, jis turės grąžinti visą išmokėtą sumą, praneša savivaldybė.

Kaip informuoja Rokiškio rajono savivaldybė, nuo 2020 m. finansine parama rajone jau pasinaudojo 9 trūkstamų specialybių gydytojai: 5 VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje ir 4 VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centre.

Pranešama, kad toks sprendimas priimtas tikintis paskatinti trūkstamų gydytojų atvykimą ir įsidarbinimą savivaldybės gydymo įstaigose.

Rekomenduojami video