Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Renovuotą namą sunaikino ugnis

A. Sabaliausko gatvėje, Biržuose, trečiadienio rytą liepsnojo gyvenamasis namas.

Ankstų trečiadienio rytą gaisro pašvaistę regėję žmonės skambino pažįstamiems ir klausinėjo, ką ištiko nelaimė. Iš tolo šviečianti ugnis atrodė kaip Agaro gatvės kvartale kilęs gaisras. Vėliau paaiškėjo, kad dega A. Sabaliausko gatvės atkarpoje, netoli Apaščios upės, esantis gyvenamasis namas.

Miegamąjį kambarį nušvietusi ugnis išgąsdino senutėlę A. Sabaliausko gatvės gyventoją. Jos baltas mūrinukas namas stovi visai šalia kaimynės būsto, degusio atvira liepsna.

„Buvo gal apie pusę septynių, kai mus pažadino mamos klyksmas“, - sakė senolės dukra. Paskambinus ugniagesiams paaiškėjo, kad šiems apie gaisrą jau žinoma. Atskubėję į įvykio vietą jie tiesė žarnas į upę, iš kur pumpavo vandenį.

„Tos minutės, kai ugnis iš kaimynės namo kone siekė mūsiškį, atrodė kaip begalybė. Gal natūralu, kai apima siaubas, o ugniagesių veiksmai ima atrodyti kaip sulėtintame filme. Regis, ir vandens jiems trūksta, ir kiti darbai ne itin sekasi“, - pasakojo šoko ištikta kaimynė.

Artėjant 9 valandai ugniagesiai dar dirbo gaisravietėje, ardė namo konstrukcijas, naikino išplitusius gaisro židinius. Iš antrojo aukšto metamas knygas rinko kaimynas ir namo savininkės sūnus.

„Sudegė namas mokytojos, kuri šiandien turėjo grįžti namo iš Panevėžio ligoninės“, - sakė gatvėje sutiktas vyras. Matėsi, kad raudonų plytų namas renovuotas, pakeisti langai ir durys.

Pasak kaimynų ir gatvės gyventojų, remontu rūpinosi Panevėžyje gyvenantis mokytojos sūnus.

Preliminariomis žiniomis, bent jau pirmasis namo aukštas buvo sutvarkytas iš esmės – atnaujintas vidus, santechnikos įrenginiai, keista elektros instaliacija.

Regėjimo negalią turinčios motinos priežiūra labai rūpinęsis sūnus į namą įvedė ir dujas, kurių prijungimas esą kažkodėl vėlavęs.

„Namas dabar buvo šildomas elektra. Nuo tų šildytuvų tikriausiai ir kilo gaisras – ko gero, įtampos neatlaikė senoji elektros instaliacijos dalis“, - svarstė kaimynai. Namą šildyti reikėję, nes dirbo meistrai, turėjo grįžti šeimininkė. Renovuojamame būste darbus atliko ir panevėžiečių firmos. Nepatikrintais duomenimis, namas buvo apdraustas.

„Šitokia investicija sudegė, o svarbiausia - senoji mokytoja sunkiai ištvers žinią, kad negali grįžti į savo namus. Ji bičiulėms kartojusi, kad gyvenimą nori baigti Biržuose“, - sakė buvę mokytojos bendradarbiai. Anot jų, biologiją dėsčiusią pedagogę reikia vadinti mokytoja iš didžiosios raidės.

Šią vasarą 81-erių metų sulaukusi senolė gyveno viena. Miškininku dirbęs jos vyras miręs, šeima užaugino vieną sūnų. Ligoninėje buvusi mokytoja atsidūrė po patirtos traumos.

Alfreda Gudienė

 

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video