Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Renkame šalies vadovą: pirmąją išankstinio balsavimo dieną nustebino rokiškėnų aktyvumas

Vakar prasidėjo tris dienas truksiantys išankstiniai Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai, kurių metu šalies piliečiai taip pat išreiškia valią dvigubos pilietybės įteisinimo klausimu.

Itin aktyvi pirmoji diena

Pasak Rokiškio rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkės Aldonos Burdinavičiūtės, antradienis – pirmoji išankstinių rinkimų diena – praėjo sklandžiai, o rinkėjų aktyvumas, nebe pirmus metus pirmininkaujančią specialistę, maloniai nustebino.

„Vakar visą dieną buvau balsavimo salėje, viskas praėjo gerai. Įprastai išankstinių rinkimų metu rinkėjų aktyvumas pirmąją dieną būna mažesnis, tačiau šiais metais žmonės tikrai aktyviai reiškė savo nuomonę: sulaukėme 432 balsavusiųjų. Iš jų – 36 asmenys buvo iš kitų šalies savivaldybių: iš Klaipėdos, Anykščių, Vilniaus, Kupiškio. Pirmasis rinkėjas savo valią išreiškė jau 7 val.“, – pirmosios dienos situaciją nupasakojo A. Burdinavičiūtė.

Pašnekovė šyptelėjo, kad nors išankstinis balsavimas skirtas žmonėms, kurie rinkimų dieną – sekmadienį – negalės ateiti balsuoti, galimybe išreikšti savo valią naudojasi daugelis, nes nori susiplanuoti laisvą savaitgalį.

Šiandien balsuos dalyje gydymo įstaigų

Skaičiuodama rinkėjų srautus, A. Burdinavičiūtė teigė, kad antrosios rinkimų dienos rytas buvo kiek pasyvesnis: nuo 7 val. iki 9 val. balsavo apie 20 asmenų, nors pirmąją dieną tuo pat metu rinkėjų buvo kur kas daugiau.

Šiandien balsavimas taip pat vyksta Rokiškio psichiatrijos ligoninėje, Obeliuose savarankiško gyvenimo namuose 20 bei Rokiškio socialinės paramos centro Jūžintų padalinyje.  14 šiandien.

Anot rajono rinkimų komisijos pirmininkės, įstaigos yra pateikusios balsuojančiųjų sąrašus, tačiau patirtis rodo, kad ne visi užsiregistravę savo valią ir išreiškia. Pagal iš anksto sudarytus sąrašus, psichiatrijos ligoninėje balsuoti turėtų 173, Obeliuose – 20, Jūžintuose – 14 asmenų.

Rytoj – balsavimas namuose

Kitų rajono įstaigų: Rokiškio rajono ligoninės, Senelių globos namų ir Sekmų socialinės globos namų gyventojai balsuos rytoj. Taip pat vyks ir balsavimas namuose. Informacijos, apie tokį norą pareiškusių asmenų skaičius A. Burdinavičiūtė dar neturėjo.

O norintys sekmadienį nesukti galvos dėl rinkimų, savo balsą už vieną iš kandidatų gali šiandien iki 20 val. Rokiškio rajono savivaldybės I-ojo aukšto salėje ir rytoj nuo 7 val. iki 20 val.

Miglė Dambrauskaitė

Rekomenduojami video