Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Raseiniuose ketinama įvesti karantiną – apribos beveik visas gyvenimo sritis

Vyriausybė trečiadienį ketina apsispręsti dėl karantino įvedimo Raseiniuose dėl itin pavojingos Covid-19 situacijos. Rajono savivaldybėje numatoma įvesti privalomą apsauginių kaukių dėvėjimą, švietimą organizuoti tik nuotoliniu būdu ir imtis kitų būtinų saugumo priemonių.

Jei tam pritars ministrų kabinetas, karantinas bus įvestas nuo 2020 m. spalio 9 d. 00 val. iki spalio 23 d. 24 val.

Ribojamas transportas

Dar ketinama apriboti keliaujančiųjų tarpmiestinio, priemiestinio ir miesto reguliaraus susisiekimo keleivinio transporto maršrutais intensyvumą. Bus leidžiama užimti tik sėdimas vietas ne mažesniu kaip 1 metro atstumu.

Taip pat turės būti taikomos ypatingos saugos priemonės – transporto priemonės dezinfekuojamos kiekvieno maršruto pradinėje ir galinėje stotelėse. Savivaldybėje rekomenduojama riboti judėjimą dėl nebūtinų priežasčių – palikti gyvenamąją vietą tik vykstant į prekybos vietą, darbą, dėl sveikatos priežiūros ir kitų paslaugų gavimo, dalyvavimo Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose.

Nuotolinis darbas ir ugdymas Valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, kai būtina atitinkamas funkcijas atlikti darbo vietoje. Analogiškos rekomendacijos taikomos ir privačiajam sektoriui. Ketinama stabdyti ugdymo ir vaikų priežiūros procesą bei švietimo veiklą visose švietimo įstaigose, dienos ir užimtumo centruose, organizuojant ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

  Apribojimai parduotuvėms bei maitinimo vietoms

Ketinama drausti kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigų lankymą ir fizinį lankytojų aptarnavimą, išskyrus aukšto meistriškumo sporto pratybas. Numatoma drausti visus atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius bei susibūrimus, išskyrus susibūrimus rinkimų į Lietuvos Respublikos Seimą balsavimo vietose. Viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų veikla būtų vykdoma nuo 8 iki 24 valandos.

Darbo laiko ribojimas netaikomas, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais, kai viešasis maitinimas teikiamas įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose.

 Parduotuvių, kioskų ir kitų prekybos vietų patalpose ketinama riboti pirkėjų ir kitų lankytojų srautą – turės būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 10 kv. m vienam pirkėjui tenkantis prekybos plotas arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas pirkėjas.

Kiti ribojimai

Sveikatos priežiūros paslaugų teikimas būtų organizuojamas sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Ketinama drausti lankymą visose stacionariose socialinių paslaugų įstaigose, šeimynose, grupinio ir bendruomeninio gyvenimo namuose. Kitose socialinių paslaugų įstaigose kontaktuoti su klientu leidžiama tik užtikrinant būtinąsias socialines paslaugas. Ketinama drausti veiklą vaikų, žmonių su negalia ir pagyvenusių žmonių dienos ir užimtumo centruose.

Savivaldybės administracija privalo užtikrinti vaikų ir žmonių su negalia priežiūrą išimtiniais atvejais įstaigose, jeigu tokia priežiūra neįmanoma namuose. Ketinama rekomenduoti savivaldybėje veikiančioms religinėms bendruomenėms neorganizuoti religinių apeigų, kad būtų išvengta viešų susibūrimų.

Rekomenduojami video