Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSveikataSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ramina gyventojus: karvidė gyvenimo nepablogins

Panevėžio rajono Smilgių seniūnijoje, Utėnų kaime, planuojama statyti karvidę, skysto mėšlo (srutų) kauptuvą ir saulės šviesos energijos elektrinę.

Gyvulininkystės ūkis projektuojamas Utėnų kaimo vakarinėje pusėje ir nuo Utėnų kaimo gyvenamosios teritorijos nutolęs apie 1 km, o nuo Smilgių miestelio gyvenamosios teritorijos nutolęs apie 1,8 km. Smilgių seniūnijos seniūnas Edmundas Toliušis naujienų portalui JP paaiškino, kad projektą pristato ir statinį planuoja statyti žemės ūkio bendrovė „Agro milk“. „Agro milk“ priklauso „AUGA group“.

Būsimas statinys planuojamas statyti teritorijoje, kur anksčiau buvo į jį panašus. Būsima karvidė pakankamai nutolusi nuo pagrindinės Utėnų kaimo gyvenvietės ir tikrai nepablogins ten gyvenimo sąlygų.

Be to, kaip suprantu, karvidė statoma uždaro tipo, naudos tvarią energiją, o joje bus laikomos 125 melžiamos karvės“, – kalbėjo Smilgių seniūnas E. Toliušis.

 Pagal projektą karvidėje numatomos naujo tipo grindys be betono. Grindys turi drenuojamą sluoksnį, kuriuo mėšlo skysta frakcija atskiriama ir surenkama į prie karvidės numatomą skysto mėšlo rezervuarą. Mėšlo kietajai frakcijai rinkti, šalinti karvidėje numatomi du valymo robotai, kurie taip pat nukreipia mėšlą į skysto mėšlo rezervuarą. Iš rezervuaro siurbliu mėšlas perpumpuojamas į naujai projektuojamą lagūną.

 Projektuojamos karvidės gabaritai: ilgis – 45,40 m, plotis – 31,00 m, aukštis – 11 m. Patekti į karvidę bus galima per galinėse sienose projektuojamus vartus. Vadinamojoje „šalto“ tipo karvidėje numatomas besaitis galvijų laikymas.

Skysto mėšlo kauptuvo išoriniai matmenys 30×40 m, bendras gylis 4 m. Skysto mėšlo talpa 2280 kub. m, kai užsipildymui paliekama 0,2 m, bendra talpa apie 2500 kub. m. Kauptuvas bus aptvertas segmentine 1,80 m aukščio tvora su vartais. Šalia lagūnos suformuojama pamaišymo aikštelė. Karvidėje nuolat dirbančių žmonių nebus. Tik kelias valandas per dieną dirbs veterinarijos gydytojas/sėklintojas, inžinierius/technikas, pagalbinis darbininkas.


Rekomenduojami video