Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rajono kaimai atsinaujina – gatvės su pėsčiųjų takais, turgavietės su tualetais

Kai kurių Jurbarko rajono seniūnijų laukia malonios permainos. Į gyvenviečių atnaujinimą investuojamos nemažos europinės lėšos, kurių dėka bus tvarkomos gatvės, įrengiami pėsčiųjų takai, apšvietimas. Atsiras ir naujos turgavietės, o šalia jų – ir viešieji konteineriniai tualetai.

Šiai priemonei įgyvendinti rajone naudojamos Europos žemės fondo kaimo plėtros ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšos. 20 procentų projekto vertės dengia Jurbarko savivaldybė.

Dėmesys šaligatviams ir gatvėms

„Gatvių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų įrengimas Jurbarkų ir Šimkaičių seniūnijų kaimuose“ – pagal šitą projektą vykdomos šešios veiklos“, – aiškina Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vyr. specialistė Ilma Adomaitė. Darbus minėtose seniūnijose vykdo konkursą laimėjusi UAB „Jurmelsta“. Pagal rangos sutartį bendrovė darbus planuoja atlikti iki lapkričio mėnesio. Visa rangos darbų vertė būtų 180 943 Eur. Jurbarkų seniūnija pirmoji, kurioje jau vykdomi infrastruktūros darbai.

„Vyksta Vytauto gatvės dalies asfaltavimas. Ryto gatvėje bus nutiestas šaligatvis, Užtvankos gatvėje – pėsčiųjų takas“, – pasakoja Jurbarkų seniūnijos seniūnas A. Kačiušis, pasidžiaugdamas, kad įrengti šaligatviai užtikrins saugumą gatvėje. Ypač vaikų, einančių į mokyklą ar atbėgančių į Jurbarkų Lietuvos šimtmečio aikštę, kurioje įrengta ir žaidimams skirta erdvė. Trinkelėmis iškloti pėsčiųjų takai atsiras ir dar dviejuose Jurbarkų seniūnijos kaimuose – Vertimuose, Bažnyčios gatvėje, bei Žindaičiuose, Vilties gatvėje. Gatvių tvarkymo darbai palies ir Šimkaičių seniūniją. Vadžgirio kaime bus išasfaltuota Dvaro gatvės dalis.

Įrengs turgavietes, tualetus, vandens surinkimo sistemas

Kitas projektas, kurio vykdymo darbai tęsis iki kitų metų gruodžio mėnesio – „Turgaviečių ir viešųjų tualetų įrengimas Viešvilės miestelyje ir Juodaičių kaime“. Viešvilės miestelyje (Darželio g. 20) planuojama įrengti turgaus aikštelę. „400 kv. m plotas bus išklotos trinkelės, numatytas teritorijos aptvėrimas segmentine tvora, pastatoma 15 prekystalių su stogeliais.

Prijungimas prie elektros tinklų, apšvietimas. Šalimais bus pastatomas konteinerinis tualetas su visu prijungiamu prie elektros, vandentiekio ir nuotekos tinklų“, – pasakoja vyr. specialistė I. Adomaitė. Pasak pašnekovės, darbai pagal šį projektą dar nepradėti, nes šiuo metu vykdomos pirkimo procedūros, tačiau birželio mėnesį planuojama, kad bus galimybė pasirašyti sutartį su konkursą laimėjusia bendrove.

Analogiška situacija ir Juodaičių kaime. 320 kv. m išklota turgaus aikštelė su 10 prekystalių bus įrengta Liepų gatvėje. Taip pat bus prijungiama elektra, apšvietimas, o šalia atsiras ir konteinerinis tualetas. Rangovas čia bus tas pats, kaip Viešvilėje, nes ta pati pirkimo procedūra. Viso šio projekto vertė 164 509 Eur. Pasak specialistės I. Adomaitės, tokia pat kryptimi – gerinant gyvenviečių infrastruktūrą, įgyvendinami ir dar keli projektai. Daugiau apie tai – „Mūsų laike“.

 

Clipboard01

Rekomenduojami video