Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rajone pradėjo kursuoti biblioteka ant ratų

Ukmergės rajono savivaldybės viešosios Vlado Šlaito bibliotekos kieme iškilmingai visuomenei pristatytas bibliobusas – naujutėlaitis „Renault Master“ mikroautobusas, pritaikytas mobiliosios bibliotekos veiklai.

Biblioteką ant ratų įvertino bei kartu su bibliotekininkais ja pasidžiaugė Seimo narys Juozas Varžgalys, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, Želvos seniūnas Saulius Rutavičius, savivaldybės administ-racijos skyrių atstovai ir kt.

Naująjį bibliotekos pirkinį bei visus susirinkusiuosius palaimino Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Šarūnas Petrauskas.

Po pristatymo ceremonijos ir sveikinimo kalbų knygų bei spaudos leidinių pripildytas bibliobusas vyko į Želvos seniūnijos Laumėnų kaimą, kuriame pernai dėl itin prastos pastato būklės buvo uždaryta biblioteka.

Laumėniškiai neslėpė džiaugsmo, sulaukę bibliotekos ant ratų. Žmonės suskubo rinktis mobiliosios bibliotekos lentynose esančių knygų, periodinės spaudos leidinių. Kiti domėjosi šios bibliotekos lankytojams skirtu kompiuteriu su interneto prieiga ir spausdintuvu.

Tikimasi, kad skaitytojų bei lankytojų bibliobusas nestokos. O jų skaičius paaiškės tik pradėjus teikti paslaugas. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos administracija su rajono seniūnais, kaimų bendruomenių atstovais jau suderino mobiliosios bibliotekos maršrutų žemėlapį, sustojimų vietas ir laiką. Yra sudarytas preliminarus penkių dienų mikroautobuso maršruto grafikas. Šios paslaugos nutolusių kaimų gyventojams bus teikiamos pagal poreikį.

Priminsime, kad šis automobilis nupirktas mažos vertės skelbiamos apklausos pirkimo būdu iš konkursą laimėjusio tiekėjo – MB „Autokonvert“ už 42 192 Eur. Lėšų tam skyrė Ukmergės rajono savivaldybė.

Rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo numatytas mobilių kultūrinių paslaugų ir programų kūrimas. Į šią programą įtrauktas ir mobiliosios bibliotekos įsigijimas.

Savivaldybės tarybos 2021 m. rugpjūčio 5 d. sprendimu „Dėl Ukmergės rajono savivaldybės 2021 metų biudžeto patikslinimo“ iš biudžeto 50 tūkst. Eur skirta Vlado Šlaito viešajai bibliotekai – mikroautobuso, pritaikyto mobiliosios bibliotekos veiklai, įsigijimui.

Rekomenduojami video