Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ragina pašalinti varveklius

Ukmergės rajono savivaldybės administracija prašo pastatų savininkų ir prižiūrėtojų saugiai pašalinti pavojų keliančius varveklius.

Tokių ledo darinių Ukmergėje pastaruoju metu ženkliai padaugėjo.

Rajono valdžia ragina pastatų savininkus pašalinti varveklius ir sniego sankaupas stogo pakraščiuose, o, esant reikalui, pavojingas vietas aptverti ar kitais būdais užtikrinti praeivių saugumą. Vairuotojų prašoma nepalikti savo automobilių arti pastatų stogų, ant kurių yra susiformavę varvekliai ar sniego nuošliaužos, taip pat po medžiais.

Statinių naudotojai (namų savininkai, namą administruojančios įmonės ar bendrijos) privalo nuolat stebėti sniego dangos storį ant stogų ir laiku valyti nuo jų susikaupusį sniegą bei ledą. Valant stogus ar daužant varveklius, taip pat reikėtų aptverti teritoriją, kad krintantis sniegas ar varvekliai neužkristų ant praeivių ir jų nesužalotų. Specialistų teigimu, net ir 15 centimetrų ilgio varveklis kelia pavojų. Lietuvoje kiekvienais metais būna atvejų, kai ledo dariniai sužaloja žmones ar apgadina transporto priemones.

Už varveklių pašalinimą atsakingi patys pastatų naudotojai, o ne savivaldybė. Gyventojai, pastebėję pavojų keliančius varveklius, turėtų apie tai informuoti pastato naudotojus, namo savininką, namą administruojančią įmonę ar bendrijos pirmininką, o jų neradus – nedelsiant pranešti seniūnijų ar savivaldybės administracijos atstovams, o ne darbo valandomis – policijai, kad surastų savininkus ir (arba) pažymėtų pavojingas vietas.

Už statinio naudotojo pareigų nevykdymą Administracinių nusižengimų kodeksas numato įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 600 eurų, o įvykus nelaimei, gali būti taikomos administracinės priemonės atsakingiems asmenims.

Rekomenduojami video