Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
R. Žemaitaitis apie jam inicijuojamą apkaltą: bus proga dar pasikelti reitingus

Antisemitiniais pasisakymais pasižymėjęs Seimo narys Remigijus Žemaitaitis mano, kad valdančiųjų jam inicijuojama apkaltos procedūra padės pasikelti reitingus. Parlamentaras tikina savo pasisakymų socialiniuose tinkluose nesigailintis.

„Labai džiaugiuosi, bus proga dar, matyt, reitingus pasikelti dar kokias 10 proc.“, – antradienį žurnalistams Seime teigė R. Žemaitaitis.

Seimo narys dėl savo pasisakymų žydų atžvilgiu patikino nesigailintis.

„Man nėra dėl ko gailėtis“, – patikino jis.

R. Žemaitaitis teigė esąs įsitikinęs, kad jo įrašai socialiniuose tinkluose nebuvo antisemitiniai.

„Jeigu jums atrodo, kad tai yra antisemitiniai pasisakymai, man nuoširdžiai yra gaila jūsų teksto suvokimo“, – žurnalistams sakė jis.

Politikas taip pat akcentavo nemanąs, kad jo padaryti pareiškimai pakenkė Lietuvos įvaizdžiui tarptautinėje erdvėje.

ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje susirinkusi koalicinė taryba sutarė inicijuoti apkaltą antisemitiniais pareiškimais pasižymėjusiam Seimo nariui R. Žemaitaičiui.

Tačiau tokią iniciatyvą Seimo opozicija vertina atsargiai. Seimo opozicija abejoja, ar valdančiųjų inicijuojama apkalta antisemitiniais pasisakymais pasižymėjusiam parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui turi realų teisinį pagrindą.

R. Žemaitaitis savo antisemitiniais pareiškimais papiktino tarptautinę bendruomenę. Politikas apkaltino žydus esą vykdžius lietuvių holokaustą.

Ažiotažą savo pasisakymais „Facebook“ socialiniame tinkle R. Žemaitaitis sukėlė ir anksčiau. Politikas pasidalijo įrašu apie netoli Betliejaus, Palestinoje, Izraelio nugriautą mokyklą ir pareiškė, kad „be Putino dar vieni gyvuliai atsirado Pasaulyje – Izraelis“.

Po R. Žemaitaičio pasisakymų kilo tarptautinio pasipiktinimo banga: į pareiškimus netruko sureaguoti Izraelio, Vokietijos, JAV ir Nyderlandų ambasados bei Amerikos žydų komitetas (AJC), pasmerkę Seimo nario teiginius ir reikalaudami viešo atsiprašymo.

Rekomenduojami video